Dárdai Pál csapata vonzó a fiatal tehetségeknek. Csak két példa: a 22 esztendős Mitchell Weiser és a bombagóljairól is ismert, 25 éves Marvin Plattenhardt is hosszú időre megállapodott a klubbal, ráadásul nemrég a 22. életévében járó Niklas Stark is hosszabbított. Nem ment ez mindig ilyen könnyen…
Azonban jelenleg Hertha a tehetségek „erődje”. Az utánpótlásból egyre több fiatal nő fel a feladathoz (például Maximilian Mittelstadt és Jordan Torunarigha), azonban nemcsak ők, hanem a máshonnan származó, önmagukat felépíteni vágyó játékosok is Berlinbe jönnek tanulni – akár olyan céllal, hogy egyszer a német válogatott ajtaján kopogtassanak.
A német portál véleménye szerint az a tény, hogy csábítja a fiatalokat a fővárosi alakulat, Dárdai Pálnak köszönhető, illetve kiemelik, hogy nagyon sok minden történt a csapattal a magyar szakember irányítása alatt. Ezt a játékosok pozitív megnyilvánulásai is alátámasztják: Plattenhardt elmondta, szerinte nagyon jó úton járnak, míg Stark azt hangoztatta: otthonosan érzi magát a csapatban és a városban is.
A Hertha történelmének korábbi szakaszáról fontos megemlíteni, hogy a csapat a 2000-es évek elején az elsők között vállalta, hogy ifjú titánokra épít – többek között Jérome és Kevin-Prince Boateng is itt vált utánpótlás-játékosból az első csapat tagjává. Emellett természetesen külföldi, főleg brazil légiósok is szerepet kaptak.
Azonban a jelentősebb német tehetségek közül mindössze Sebastian Deislert foglalkoztatta a klub, a hosszú ideig a válogatottban szereplő Arne Friedrich is 23 éves korában került Berlinbe. 2010-ben az akkor a Bayer Leverkusen utánpótlásában sínylődő Pierre-Michel Lasogga is elkötelezte magát a fővárosiakhoz.
Deisler és Lasogga is jól teljesített Hertha-mezben, és ez jövedelmező üzletekhez vezetett: előbbi játékoson kilenc, utóbbin nyolc és fél millió eurót keresett a klub.
„Ha hosszú ideig fenntartják jó teljesítményüket, nehéz lesz megtartani őket – mondta a jelenleg kék-fehérben fejlődő tehetségekről Dárdai. – Viszont továbbra is fejlődnünk kell csapatként, hogy vonzóak legyünk a fiataloknak. Természetesen van az az összeg, aminél már el kell engedni a játékosokat. Az olyan, pénzügyi értelembe véve közepes méretű csapatoknak, mint a Hertha, ezeknek a labdarúgóknak az eladása potenciális bevételforrásnak tekinthető. Bizonyos ponton túl viszont le kell ülni, és át kell beszélni a Hertha-filozófiát” – mondta a magyar szakember.
Azonban a pozitívumok már most látszódnak – úgy tűnik, kifizetődik majd a vezetők munkája: John-Anthony Brooks 12 millió euróért válthatott volna a nyáron, míg Mitchell Weisert az RB Leipzig szeretné a soraiban tudni – az ő kivásárlási ára 11 millió euró feletti összeg. Pénzügyileg semmiképpen sem járna rosszul a Hertha – más kérdés, mi a helyzet a szakmai oldallal.