Hertha: gyors és fáradhatatlan – ő lesz Dárdai meglepetése?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.08.14. 12:15
null
Dennis Jastrzembski a nyári edzőtáborban (Fotó: AFP)
A német sajtó nagy érdeklődéssel várja, mikor veti be Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője a csapat hatalmas tehetségnek kikiáltott fiatal labdarúgóját, a 18 éves Dennis Jastrzembskit.

 

„Pillanatnyilag DJ a leggyorsabb játékosunk. Ilyen lendületes labdarúgókat csak a nemzetközi topcsapatokban találhatunk. Vérbeli jolly joker” – dicsérte Dárdai a fiatal szélsőt, aki tavasszal tagja volt a Hertha U19-es német bajnoki címet szerző csapatának.

Bár Dennis Jastrzembski még egy évig „befér” az U19-es csapatba, a szakértők szerint a fiatal bajnokok közül az ő esélyei a legjobbak arra, hogy az új szezonban már a felnőttcsapatban is felhívja magára a figyelmet.

„Nagyon könnyedén teljesítette a felkészülés igen kemény penzumait, egyáltalán nem mutatta a fáradtság jeleit. Az utolsó passzai igen hatékonyak, és góllövésben is számíthatunk rá” – jellemezte Dárdai a Németországban született, német U-válogatott, de lengyel származású Jastrzembskit, aki 2015-ben a Holstein Kieltől került a Herthába.

Nem utolsó szempont, hogy Jastrzembski csatasorba állításával az idény során több pihenőhöz juthat a 33 éves elefántcsontparti támadó, Salomon Kalou; a német sajtó szerint nem kizárt, hogy a fiatal játékos már az Eintracht Braunschweig elleni, jövő hétfői Német Kupa-meccsen pályán lesz.

Legfrissebb hírek

A Lipcse csatára a klubrekord-beállítás előtt álló Lőw Zsoltot dicsérte

Német labdarúgás
8 órája

Schäfer András: Ha a következő tíz évet az Unionban tölteném, az is teljesen rendben lenne

Légiósok
12 órája

Marco Rose lehet Dárdai Bencéék edzője a következő idényben – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.04.16. 16:56

150 millió fontot fizetne De Bruyne utódjáért a Manchester City

Német labdarúgás
2025.04.16. 16:34

Négygólos döntetlen a Der Klassikeren, a Bayern nem tudta kihasználni a Leverkusen pontvesztését

Német labdarúgás
2025.04.12. 20:30

Elúszóban a bajnoki cím, a Bayer Leverkusen csak döntetlent játszott Schäfer Andrásékkal

Német labdarúgás
2025.04.12. 17:36

„Az idény végén fogunk majd beszélni erről” – Gulácsi az NS-nek a távozását firtató sajtóhírekről

Német labdarúgás
2025.04.12. 09:43

Lőw Zsolt az NS-nek: „Azt gondolta a klubvezetés, hogy bennem látják a megoldást”

Német labdarúgás
2025.04.12. 08:15
Ezek is érdekelhetik