Bundesliga: a bajnokság 2. leggyorsabb játékosa kikosarazta a Liverpoolt

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.11.25. 12:38
null
Kevin Schade akcióban (Fotó: AFP)
A 19 esztendős Kevin Schade 2026 nyaráig szóló szerződéshosszabbításról állapodott meg az SC Freiburggal. A német tehetség döntése önmagában nem különösen izgalmas, ám a Transfermarkt beszámolója szerint a szélső annak ellenére döntött így, hogy Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere igyekezett Angliába csábítani őt. Schade az elmúlt hetekben azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a német élvonal 2021–2022-es idényében eddig ő volt a második leggyorsabb futballista: 36.37 kilométer/órás sprintjénél csak a mainzi Jeremiah St. Juste tudott gyorsabbat.

 

Schade idén nyáron került fel a Freiburg első keretébe. Elsődleges posztját tekintve jobbszélső, de a támadósor bármely pontján megállja a helyét. Az idényben eddig kilenc bajnokin és egy kupameccsen kapott lehetőséget a felnőttcsapatban, összesen 371 percet.

A korábban a Babelsbergben és az Energie Cottbusnál is nevelkedő támadó szerdán írta alá az új szerződését Freiburgban.

Említésre méltó magyar vonatkozás, hogy Schade a Bundesliga 2. fordulójában épp Sallai Roland cseréjeként debütált az első csapatban.

A szélső jelenleg az U21-es német válogatott tagja, a Magyarország elleni Eb-selejtezőn két gólt és két gólpasszt jegyzett októberben.

 

Legfrissebb hírek

Lőw Zsolt neve is szóba került az RB Leipzig edzőjeként – sajtóhír

Német labdarúgás
18 órája

Lothar Matthäus: Szoboszlai Dominik szédületes ütemben fejlődve jutott a legmagasabb szintre

Német labdarúgás
21 órája

Tarol a Premier League, a Real Madrid és a Barcelona a top 10-ben sincs a tévés bevételek alapján

Spanyol labdarúgás
2025.03.03. 17:09

Kilencből nyolc: közel volt a Bundesliga-rekord, de a Freiburg meccse közbeszólt

Német labdarúgás
2025.03.03. 13:46

Kiesőjelölttől kapott ki a Schäfert nélkülöző Union Berlin

Német labdarúgás
2025.03.02. 18:06

„A terv jó volt” – Gulácsi Péter a Lipcse újabb botlása után

Német labdarúgás
2025.03.02. 12:59

Elmentek otthonról a hazaiak, ez nem a vendéglátók napja volt a Bundesligában

Német labdarúgás
2025.03.01. 18:18

Edzője szerint Kleinheisler László egy „hihetetlenül ösztönös” labdarúgó

Légiósok
2025.03.01. 15:18
Ezek is érdekelhetik