Meleg volt a pite a végén, de így is nyerni tudott a Bochum a Hoffenheim ellen

M. B.M. B.
2024.04.26. 22:18
Kevin Stöger volt a Bochum vezére (Fotó: Getty Images)
A Bochum 3–2-re győzött odahaza a Hoffenheim ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának pénteki nyitányán.

A szó szoros értelmében lefocizta ellenfelét az első félidőben a Bochum, amely hatalmas tűz alá vette a Hoffenheim kapuját (hat kaput eltaláló lövés, miközben ez a mutatvány egyszer sem sikerült a vendégeknek). A vendégek ellenállása a 34. percben tört meg, amikor Kevin Stöger mesterien tekert a bal felsőbe szabadrúgásból (VIDEÓ ITT). A játékrész ráadásában megérdemelten érkezett a második bochumi gól, Felix Passlack használta ki a védők bizonytalankodását (VIDEÓ ITT).

A fordulás után is a Bochumnak állt a zászló, s ez a 64. percben újabb gólt eredményezett: Stöger ugratta ki Broschinskit, aki éles szögből Baumannba lőtt, a kipattanóra pedig a passzt adó Stöger érkezett, aki az üres kapuba passzolt (VIDEÓ ITT). Sokan azt hihették, ezzel vége a mérkőzésnek, de a Hoffenheim támadósorában játszó Andrej Kramaric máshogy gondolta. A horvát először Jurásek lövésébe tette bele gólt érően a lábát a 73. percben (VIDEÓ ITT), majd 11 perccel később kapott egy 35-40 méteres passzt Grillitschtől, és a kilépő Riemann fölött a kapuba emelt (VIDEÓ ITT). Ezután – a hosszabbítással együtt – több mint tíz perce volt a Matarazzo-csapatnak az egyenlítésre, de több gól nem született. 3–2

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Bochum–Hoffenheim 3–2 (K. Stöger 34., 64., Passlack 45+2., ill. Kramaric 73., 84.)