Schäfer gólpasszt adott az 50. Union Berlin-meccsén

K. B.K. B.
2024.05.05. 17:25
FC Augsburg - 1. FC Union Berlin
Ha vasárnap nyer a Mainz, akkor Schäfer Andrásék visszacsúszhatnak a kiesőzónába (Fotó: Getty Images, archív)
A Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin hazai pályán izgalmas mérkőzésen 4–3-as vereséget szenvedett a Bochumtól a német Bundesliga 32. fordulójában. A 25 éves, 24-szeres magyar válogatott játékos gólpasszt adott karrierje 50., berlini színekben játszott tétmeccsén.

Az öt meccse nyeretlen Union Berlin rendkívül rossz helyzetbe, a kiesőzóna közvetlen közelébe került a bajnokságban azzal, hogy a legutóbbi tíz mérkőzéséből csupán kettőt tudott megnyerni. Most vasárnap a vele azonos pontszámú (30) Bochumot fogadta, s bizony nem úgy kezdődött a találkozó, ahogyan azt szerette volna: Maximilian Wittek duplája és Keven Schlotterbeck gólja miatt a 37. percben már 3–0-t mutatott az eredményjelző a vendégek javára.

A második félidőben átvették az irányítást a hazaiak, Yorbe Vertessen az 59. percben szépített, s hamarosan jött 24-szeres válogatottunk, Schäfer András kiváló labdaszerzése, amelyet követően gólpasszt adott Chris Bediának (VIDEÓ ITT, 2–3). A berlini remények alig tértek vissza, Philipp Hofmann ismét kétgólosra növelte a Bochum előnyét (2–4). A 74. percben aztán jött Benedict Hollerbach, aki újfent pislákoló reménysugarakat csalogatott a Stadion An der Alten Förstereiba (3–4). Az Unionnak ezúttal ennyire telt, az egyenlítő gól nem jött össze neki, így el kellett könyvelnie a 4–3-as vereséget. Ez azért is volt veszélyes, mert ha a Mainz vasárnap legyőzi a Heidenheimet, akkor Schäfer Andrásék visszacsúsznak a kiesőzónába – két fordulóval a bajnokság vége előtt.

Nos, a Mainz nem élt ezzel a lehetőséggel. Noha Jonathan Burkardt találatával a 65. percig vezettek, a Heidenheim ekkor Tim Kleindienst révén egyenlített, s a csapatoknak végül ki is kellett egyezniük az 1–1-es döntetlenben.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Union Berlin–Bochum 3–4 (Vertessen 59., Bedia 63., Hollerbach 74., ill. Wittek 16., 31., K. Schlotterbeck 37., P. Hofmann 70.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 1–5 (Ekitiké 32., ill. Xhaka 12., Schick 44., Palacios 58. – 11-esből, Frimpong 77., Boniface 89. – 11-esből)
Heidenheim–Mainz 1–1 (Kleindienst 65., ill. Burkardt 37.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Augsburg 5–1 (Moukoko 4., 29., Malen 20., Reus 34., Nmecha 64., ill. R. Vargas 32.)
VfB Stuttgart–Bayern München 3–1 (Stergiou 29., Dzsong Vu Jong 84., Silas 90+3. ill. Kane 38. – 11-esből)
Werder Bremen–Mönchengladbach 2–2 (Woltemade 45., 65., ill. Hack 8., Neuhaus 90+1. – 11-esből)
Wolfsburg–Darmstadt 3–0 (Wimmer 8., Wind 10., Cerny 90+3.)
1. FC Köln–Freiburg 0–0
Freiburg: Sallai Roland kezdő volt, a 79. percben lecserélték, Szalai Attila nem lépett pályára