A Sahin irányította BVB két góllal legyőzte a halovány Eintracht Frankfurtot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.08.24. 20:30
Jamie Bynoe-Gittens (43) két góljával nyert a Dortmund (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Borussia Dortmund a Signal Iduna Parkban 2–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot.

Nem sok izgalmat hozott az első fél óra, de talán azt lehet mondani, hogy az Eintracht – amelyben Fenyő Noah és Lisztes Krisztián nem volt a keretben – aktívabb volt a találkozó elején. A félidő utolsó negyedórájára átvette az irányítást a Dortmund, és többször is beszorította a vendégeket, ám a sok középre ívelés nem vezetett eredményre, és egy Marcel Sabitzer-sarkazást, valamint egy távoli Julian Brandt-lövést leszámítva nem találta el a kaput a BVB.

A második játékrész elején Brandt ismét távolról próbálkozott, ezúttal a bal felső sarok mellett suhant el a lövése. A folytatásban is a Borussia birtokolta a labdát, ő tett többet a gólért, míg a frankfurtiak kontrákra rendezkedtek be. A 71. percben az egyik ilyen gyors támadás végén pedig óriási helyzet maradt ki, a francia Niels Nkounkou középre adása után az algériai válogatott Faresz Saibi három méterről az üres kapu fölé lőtt.

A „sasoknak” pedig nagyon sokba került a kihagyott helyzet, ugyanis egy perccel később a fekete-sárgák vezetést szereztek: az angol Jamie Bynoe-Gittens két biciklicsel után 10 méterről a léc alá bombázott. Az utolsó húsz percre így kicsit felélénkült a meccs, de óriási lehetőség egyik fél előtt sem adódott. A találkozó hajrájában viszont az egész mérkőzésen halovány teljesítményt nyújtó Eintracht kitámadott, míg a BVB kontrázott, aminek eredményeképp Bynoe-Gittens ismét eredményes volt, higgadtan értékesítve ziccerét.

A Dortmund 2–0-ra nyert, a kispadján tehát Nuri Sahin győzelemmel mutatkozott be.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 2–0 (Bynoe-Gittens 72., 90+3.)
Korábban
Augsburg–Werder Bremen 2–2 (Rexhbecaj 16., Essende 35., ill. Agu 12., Njinmah 58.)
Freiburg–VfB Stuttgart 3–1 (Kübler 27., 61., Doan 54., ill. Demirovic 2.)
Hoffenheim–Holstein Kiel 3–2 (Kramaric 6., 37., 87. – az elsőt 11-esből, ill. Bernhardsson 63., Macsino 89.)
Kiállítva: Kelati (82., Kiel)
Mainz–Union Berlin 1–1 (Amiri 53., ill. Bénes 74.)
RB Leipzig–Bochum 1–0 (Nusa 59.)
Kiállítva: Orbán (84., Leipzig)

VASÁRNAP
15.30: Wolfsburg–Bayern München (Tv: Arena4)
17.30: St. Pauli–Heidenheim (Tv: Arena4)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–3 (Elvedi 59., Kleindienst 85., ill. Xhaka 12., Wirtz 38., 90+11.)