Csak a szokásos: a 101. percben nyert a Leverkusen a Bundesliga nyitányán

R. P.R. P.
2024.08.23. 22:34
Florian Wirtz kihagyta, majd bevágta… (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgóbajnokság 1. fordulójának első mérkőzésén a címvédő Bayer Leverkusen 3–2-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

Granit Xhaka pokolian nagy góllal nyitotta meg a 2024–2025-ös német élvonal találatainak sorát, a svájci 25 méterről bombázott a hazai kapuba. Xhakának ez már a negyedik gólja volt a tizenhatoson kívülről a 2024-es naptári évben, az öt topligában ennél többet csak Phil Foden, a Manchester City játékosa szerzett. Az első félidőben Florian Wirtz is betalált, ő az előző bajnoki évad nyitányán is eredményes volt. A hazaiaknál Kleindienst szépített volna, ám a VAR érvénytelenítette a gólt.

A második játékrészben sokkal jobban játszottak a hazaiak: előbb Nico Elvedi szépített, majd a 85. percben Tim Kleindienst egyenlített.

De hol volt még a meccs vége? A játékvezető 10 perc hosszabbítást rendelt el, és a címvédő – ahogy annyiszor az előző kiírásban – a ráadásban döntött. Wirtz büntetőt végezhetett el a 101. percben, és bár Omlin kivédte, a kipattanót Wirtz bevágta…

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–3 (Elvedi 59., Kleindienst 85., ill. Xhaka 12., Wirtz 38., 90+11.)