A már 14 másodperc után vezető Bayern kiütéssel győzött

R. P.R. P.
2024.09.14. 20:27
A triplázó Harry Kane már 18 csapat ellen volt eredményes a Bundesligában (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában a Bayern München 6–1-re kiütötte a Holstein Kielt.

Mindössze 14 másodperccel a kezdőrúgás után Jamal Musiala máris megszerezte a vezetést a vendég bajoroknak. Bár villámgyors találat volt, a Bayern kétszer is szerzett már ennél gyorsabb gólt: 1986-ban Lothar Matthäus 13, 1998-ban Giovane Élber 11 másodperc alatt volt eredményes.

A 13. percben már 0–3 állt az eredményjelzőn, a félidőben meg 0–4, vagyis felsejlett a kiütéses bajor győzelem lehetősége. Harry Kane kétszer is betalált. Az angol klasszis eddig 18 csapat ellen lépett pályára a Bundesligában, és mindegyik ellen szerzett gólt. Miroslav Klose az egyetlen, aki ennél több együttes ellen játszott német élvonalbeli bajnokit, és mindannyi ellen elért gólt (28 csapat).

A második félidőben Michael Olise szerezte az ötödiket, és bár a hazaiak teljesen megérdemelten szépítettek, végül Kane harmadik találata volt az utolsó szó: a Bayern München 6–1-es győzelmet aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Holstein Kiel–Bayern München 1–6 (Gigovic 82., ill. Musiala 1., Kane 7., 43., 90+1. – 11-esből, Remberg 13. – öngól, Olise 65.)
Korábban:
RB Leipzig–Union Berlin 0–0
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 (Berisha 37., ill. Terrier 17., Boniface 30., 75., Wirtz 71. – 11-esből)
Freiburg–Bochum 2–1 (Adamu 58., 61., ill. Boadu 45.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Baku 76,. ill. Marmus 30., 82.)
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–3 (Pléa 27., ill. Undav 21., Demirovic 58., 61.)
VASÁRNAP
15.30: Augsburg–St. Pauli (Tv: Arena4)
17.30: Mainz–Werder Bremen

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Heidenheim 4–2 (Malen 11., Adeyemi 17., 41., Can 90+3. – 11-esből, ill. Pieringer 39., Breunig 74. – 11-esből)