Bundesliga: Gulácsi most sem kapott gólt, idegenben győzött a Leipzig

T. Z.T. Z.
2024.10.06. 17:38
A Lipcse újabb győzelemnek örülhetett a bajnokságban (Fotó: Getty Images)
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig idegenben 1–0-ra legyőzte a Heidenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A gól nélküli első félidő után az 52. percben Benjamin Sesko talált be a Heidenheim kapujába, ezt a gólt azonban VAR-vizsgálat után érvénytelenítette a játékvezető. Pár perccel később azonban már szabályos gólt árt el a Lipcse: Antonio Nusa átadásából Lois Openda szerzett vezetést a vendégeknek.

A hátralévő percekben hiába próbálkozott az egyenlítéssel a Heidenheim, nem tudott egyenlíteni, így az RBL negyedik győzelmét is megszerezte a bajnokságban, és ismét az élre állt a tabellán, igaz, az egymás ellen pályára lépő Frankfurt és Bayern München közül valamelyik a forduló végeztével átveheti a vezetést.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Heidenheim–RB Leipzig 0–1 (Openda 59.)
17.30: Eintracht Frankfurt–Bayern München (Tv: Match4)
19.30: VfB Stuttgart–Hoffenheim

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
St. Pauli–Mainz 0–3 (Burkardt 5., 62., Sieb 16.)
Bayer Leverkusen–Holstein Kiel 2–2 (Boniface 4., J. Hofmann 8., ill. Geschwill 45+5., Arp 69. – 11-esből)
Werder Bremen–Freiburg 0–1 (Doan 75.)
Union Berlin–Borussia Dortmund 2–1 (Vogt 26. – 11-esből, Vertessen 45., ill. Ryerson 62.)
Bochum–Wolfsburg 1–3 (Boadu 72., ill. Tomás 21., Wind 37., 88.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Mönchengladbach 2–1 (K. Schlotterbeck 39., Claude-Maurice 65., ill. Kleindienst 72.)