Harry Kane triplájával nyerte meg az előző évad dobogósainak csatáját a Bayern München

M. B.M. B.
2024.10.19. 20:31
Harry Kane ismét sikerre vezette a Bayernt (Fotó: Getty Images)
A Bayern München 4–0-ra nyert odahaza a VfB Stuttgart ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában.

A csapatok játékából kiindulva látványos összecsapásra számíthatott a publikum, ezzel szemben az első 45 percben nem találták egymáson a fogást a felek az Allianz Arénában. A labdát a hazaiak birtokolták többet, de sokáig nem tudták feltörni sváb ellenfelük védelmét.

A fordulás után is a bajorok irányították a találkozót, s az 57. percben megtört a jég: Harry Kane 25 méterről laposan lőtt a jobb alsó sarokba. Az angol válogatott center három perccel később újfent betalált, ezúttal egy 16-oson belüli kavarodás után volt eredményes. A Stuttgart nem találta az ellenszert a Kompany-csapat játékára, s a meccs hajrájában érkezett az újabb bajor találat: az egyik védőn megpattanó távoli lövés Kane előtt kötött ki, az angol pedig kipipálta a mesterhármast.

A végjátékban Kingsley Coman is szerzett még egy gólt – az előző évad bronzérmese magabiztosan múlta felül az ezüstérmest, és – a Lepziggel azonos pontszámmal, de nála jobb gólkülönbséggel – a tabella élén áll.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 4–0 (Kane 57., 60., 80., K. Coman 89.)
Korábban
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 2–1 (Andrich 25., Boniface 71., ill. Marmus 16. – 11-esből)
Hoffenheim–Bochum 3–1 (Kramaric 11., Bülter 64., Tabakovic 90+3., ill. Gamboa 76.)
Freiburg–Augsburg 3–1 (Grifo 34., Lienhart 37., Günter 45+1., ill. Tietz 65.)
Mainz–RB Leipzig 0–2 (Simons 20., Orbán 37.)
Mönchengladbach–Heidenheim 3–2 (Itakura 22., Kleindienst 62., 75. – a másodikat 11-esből, ill. Scienza 12., Pieringer 80. – 11-esből)

Vasárnap játsszák
15.30: Holstein Kiel–Union Berlin (Tv: Match4)
17.30: Wolfsburg–Werder Bremen (Tv: Match4)
Pénteken játszották
Borussia Dortmund–St. Pauli 2–1 (Benszebaini 43., Guirassy 83., ill. E. Smith 78.)