Bundesliga: nyert és topligás rekordot ostromol a Bayern

2015.10.24. 17:25
Három szombati Bayern-gólszerző: Robert Lewandowski, Arjen Robben és Arturo Vidal (Fotó: Action Images)
A Bayern München hazai pályán 4–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának szombati játéknapján, és százszázalékos teljesítménye révén közel került egy topligás rekordhoz.

Tizedik győzelmével a Bayern München megismételte a Roma két évvel ezelőtti idénykezdését, és az öt nagy európai bajnokság történetében már csak egy eredményesebb rajtot találunk: a Tottenham 11 győzelemmel kezdte az angol élvonal 1960–1961-es szezonját. A „sarkantyúsok” később meg is nyerték a bajnokságot – akkor szerezték a második, eleddig utolsó bajnoki címüket.

A müncheni csapat szép jubileumhoz ért szombaton: az 1000. győzelmét aratta az 1963 óta létező Bundesligában. Az FCB – amelyet a Werder Bremen (741) és a Hamburg (721) követ a vonatkozó örökrangsorban – az 1714. Bundesliga-mérkőzésén haladt el a mérföldkő mellett.

A bajorok a sérüléséből felépülő Arjen Robben 75. Bundesliga-góljával szerezték meg a vezetést a Köln ellen (1–0) – a közelről betaláló holland ezzel utolérte Mario Gomezt a Bayern örökranglistáján –, majd még a szünet előtt lőtt egy gólt Arturo Vidal is (2–0). A fordulás után Robert Lewandowski fejjel növelte az előnyt (3–0) – a lengyel 13 góllal vezeti a góllövőlistát –, majd kiharcolt egy büntetőt, amelyből Thomas Müller beállította a végeredményt (4–0). Lewandowski eddigi 40 Bayern-bajnokiján 30-szor talált a kapuba, Dortmundban 67 mérkőzés kellett neki ennyi gólhoz.

A Leverkusen immár 11 mérkőzés óta veretlen a Stuttgart ellen (nyolc győzelem, három döntetlen), de a szombati „szokásos” sikerért nagyon meg kellett küzdenie. A vendégek 2–0-ra, majd 3–1-re is vezettek, Admir Mehmedi végül a 89. percben fordította meg az állást. Mehmedi szeptember 26. óta először került be a kezdőcsapatba – a Bayer azóta most nyert először.

Az újonc Darmstadt sokáig ellenállt a Wolfsburgnak, de Daniel Caligiuri – három perccel a becserélése után – a hajrában megszerezte a vendégeknek győzelmet érő gólt. Garics György kezdett a hazai csapatban, a 75. percben lecserélték.

A Frankfurt 1987 óta először nyert bajnokit Hannoverben. A hetek óta nyeretlen Eintracht sikerének kovácsa a 19 éves Marc Stendera volt – a vendégek mindkét gólját ő szerezte.

Öt egymást követő vereség terhével érkezett a Werder Bremen Mainzba, aztán fantasztikus első félidei hajrával mattolta a hazai csapatot – meglepetésre el is vitte mindhárom pontot.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Bayern München–Köln 4–0 (Robben 35., Vidal 41., Lewandowski 62., Th. Müller 77. – 11-esből)
Bayer Leverkusen–Stuttgart 4–3 (Bellarabi 57., Boenisch 70., J. Hernández 71., Mehmedi 89., ill. Harnik 50., Didavi 54., Rupp 60.)
Hannover–Eintracht Frankfurt 1–2 (Klaus 51., ill. Stendera 57., 65.)
Mainz–Werder Bremen 1–3 (Muto 90., ill. Ujah 39., 44., Bartels 45+3.)
Darmstadt–Wolfsburg 0–1 (D. Caligiuri 78.)
Ingolstadt–Hertha BSC 0–1 (Weiser 10.)

1. Bayern München 10 10 33–4 +29 30
2. Borussia Dortmund 9 6 2 1 24–11 +13 20
3. Schalke 9 6 1 2 12–9 +3 19
4. Wolfsburg 10 5 3 2 15–12 +3 18