Szalai gólja után a mainziak lengették a halálfejes zászlót

2010.12.18. 20:27
Egy tanítani való mozdulat: Szalai remek kapáslövése (Fotó: Reuters)
Feljött a német labdarúgó Bundesliga második helyére a Mainz együttese, miután a Millerntor-stadionban 4–2-re diadalmaskodott a St. Pauli ellen. A mainzi siker két kulcsszereplője az önzetlenül gólpasszt adó majd remek gólt lövő Szalai Ádám és ékpárja, a duplázó André Schürrle volt

A behavazott Millerntorban egy erősen megváltoztatott összeállítású Mainz lépett pályára: Thomas Tuchel hat helyen cserélt a Schalke elleni kezdőhöz képest. A mainziak a 11. percben egy védjegyüknek számító villámgyors kontrával büntették meg Hennings labdaeladását: Szalai lépett ki a jobb oldalon, felnézett, okosan középre gurított, és az érkező Schürrlének már csak az üres kapuba kellett lőnie.

A DORTMUND ELBUKOTT FRANKFURTBAN

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban vezető Dortmund úgy zárta a Bundesliga őszi szezonját, ahogy kezdte: vereséggel. A Borussia Frankfurtban kapott ki 1–0-ra. A Schalke Raúl mesterhármasával nyert a Köln ellen, a Wolfsburg az utolsó pillanatokban mentett meg egy pontot a Hoffenheim elleni mérkőzésen – a délutáni mérkőzésekről itt olvashatnak!

A Mainz a 28. percben duplázta meg előnyét, Fuchs visszagurítása után ismét Schürrle köszönt be. Sokáig nem örülhettek a vendégek a kétgólos fórnak, mert Soto kezezése után a 32. percben büntetőhöz jutott a St. Pauli, Matthias Lehmann be is rúgta azt a bal sarokba.

A korábban gólpasszán kívül egy életerős lövéssel jelentkező Szalai a 41. percben már saját gólját is megünnepelhette: Fuchs ívelt pontosan, lágyan keresztbe a bal oldalról, a magyar csatár okosan kapásból a hosszú fölsőt célozta meg, Hainnak esélye sem volt a hárításra. Gyönyörű gól, a sajátos mainzi gólörömhöz pedig a játékosok ezúttal a Millerntor-stadion egyik halálfejes szögletzászlóját is felhasználták… Ez volt Szalai negyedik bajnoki gólja az őszi Bundesliga-szezonban.

ST. PAULI–MAINZ 2–4

A második félidőben erőlködött a St. Pauli, és támadásait a 63. percben siker koronázta: Lehmann 18 méteres lövésébe Noveszki beletette a lábát, a megpattanó labda védhetetlenül került a hálóba. A hamburgiak kisebb lehetőségekig eljutottak ezután, a Mainz meg kontrázott, nem is veszélytelenül – Szalainak két lehetősége is akadt, de egyszer kapu mellé lőtt, egyszer meg az utolsó pillanatban tisztáztak előle.

A döntés a 84. percre maradt, és egy újabb tipikus mainzi ellencsapás hozta meg. A csereként beálló Szami Allagui robogott el a bal szélen, visszatette a labdát a jobb lábára, majd okosan a hosszún érkező Marco Caligiuri elé tálalt, aki kíméletlenül kilőtte a jobb alsót – 2–4.

A hátralevő percekben az eredmény már nem változott, a Mainz magabiztosan győzött a hazai pályán igen gyengén szereplő St. Pauli ellen, így feljött a második helyre a tabellán.

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–0 (Gekasz 87.)
Nürnberg–Hannover 3–1 (Cherundolo 28. – öngól, Wolf 31., Schieber 82., ill. Pinto 75. – tizenegyesből)
Schalke–1. FC Köln 3–0 (Raúl 30., 50., 88.)
Werder Bremen–Kaiserslautern 1–2 (Hunt 34. – tizenegyesből, ill. Lakic 1., 52.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Diego 75., Dzeko 91., ill. Luiz Gustavo 34., Sigurdsson 40.)