(Szarka)lábjegyzet: Nem, nem, nem és negyedszer is NEM!

2476361 24763612476361 2476361
2014.12.22. 10:12
Döbbenet. Több mint fél nappal a Tyne-Wear derbi után még mindig nem tudom elhinni, hogy hogyan nem tudtuk megverni ezt semmirekellő nyomorult csapatot....

Döbbenet. Több mint fél nappal a Tyne-Wear derbi után még mindig nem tudom elhinni, hogy hogyan nem tudtuk megverni ezt semmirekellő nyomorult csapatot. Hiába játszott lelkesebben, és jobban a Newcastle mint bármelyik eddigi Pardew-féle derbin (igen, szerintem jobbak voltunk, mint bármelyik 1:1-es, valamint a második, Ryan Taylor szabadrúgásgóljával megnyert összecsapáson), immár sorozatban a negyedik meccset veszítettük el a nagy riválissal szemben.sorozatban a negyedik meccset veszítettük el a nagy riválissal szemben.

A fenti képpel kapcsolatban Steven Taylor elmondta, hogy a vereség jobban fájt neki, mint az ütközés a kapufával. Nem rajtad múlt Steve. Na de akkor ki volt a hibás? Mindjárt sorolom, hogy szerintem kiken ment el a tegnapi meccs.

Az elején szeretném leszögezni, hogy a Di Canio féle 0:3-hoz, valamint a Poyet féle 0:3-hoz és 1:2-höz képest ez a vereség nem volt megalázó. Bosszantó volt, (és akkor nagyon finom voltam) de nem szégyenteljes.

Pardew szerintem is eltolt pár dolgot, aztán vagy helyre tudta hozni, vagy nem.

A bíró kapcsán meg kell említeni, hogy Anthony Taylor-nak sikerült megakadályozni a már-már szokásos kakaskodások kialakulását, és a piros lapot sem kellett elővennie. Ehhez persze kellett azért néhány hiba is, például, hogy rögtön a meccs elején nem adott sárga lapot Lee Cattlemore belépője után. (A sunderland-i hentes végül a 3-4. durva szabálytalansága után kapott lapot és Poyet nem sokkal később le is hozta.) A spori aztán beindult, és szórta a sárgákat, majd megint megenyhült, így maradhatott a pályán Colback, - aki már laposként - legalább kétszer megúszta a kiállítást. A második félidőre aztán egy komolyabb hiba maradt meg bennem, Steven Taylor és a kapufa esete, amikor a lassításokból egyértelműen látszott, hogy Fletcher nekilökte a felugró és éppen a levegőben lévő védőt a vasnak. Oké, persze nem akart fejsérülést okozni, (integetett is azonnal, hogy baj van) de a mozdulat alattomossága nálam minimum sárga, a körülményeket figyelembe véve meg piros.

Az ellenfél? Pantilimon élete formájában véd, amióta beállt Mannone helyére. A román óriásnak minden bejött, ráadásul szerencséje is volt, mert amikor sakk-matt helyzetbe került volna, az utolsó passz helyett Perez és Armstrong is a lövést választotta. A többi favágó hű volt önmagához, valahogyan továbbra is sokkal jobban át tudják érezni ennek a meccsnek a jelentőségét, ráadásul most tényleg mákjuk is volt. A leggusztustalanabb Sunderland játékos nálam már 3-4 derbi óta Sebastian Larsson, aki alattomosan rúg, tapos, ha pedig ő a szenvedő fél, akkor színészkedik. Emellett akárhányszor áll a játék, (mindegy, hogy miért) rohan oda sporihoz, és 3 cm-re az arcától ugat. Hányok a palitól, Karácsonyra kívánok neki 8-10 Joey Barton "szerelést"... Végül pedig pár szó Adam Johnson-ról. A győztes gól szerzőjéről Craig Bellamy mondta, hogy ha minden héten a Newcastle ellen játszhatna, akkor még most is számolnának vele a válogatottnál. Egyetértek. Nagy teheség volt, de már 27 éves, szóval egyre kisebb kockázattal kimondhatjuk, hogy örökre egy ígéret marad. Viszont a Tyne-Wear derbikre kihozza magából a 110 %-ot.

Most pedig lássuk a mi csapatunkat, röviden, pontokba szedve:

A védelem:

Alnwick: nagyot nem hibázott sőt, volt pár szép védése is. A kijövetelei nem túl magabiztosak, de legalább felismerte ezt, ezért bokszolja a beíveléseket. 6 pont

Janmaat: A holland 5 sárga miatt pihent szerdán, de ez nem látszott rajta. A lövései értékelhetetlenek, és most a beadásai sem mentek jó helyre. Pont úgy festett, mint aki túl lenne hajszolva. 5 pont

Steven Taylor: Voltak persze hibái, például rendesen lemaradt az első félidőben Fletcher-ről, aki szerencsére túl nagy gólt akart lőni, és csak a kapufát találta el. A sérülése után ahogy visszatért, úgy jöttek sorba a helyzetek, szerintem a mentalitása plusz erőt adott a többieknek. 7 pont

Coloccini: A kapitány hozta a formáját, a lassúságát rutinnal pótolta. 6 pont

Dummett: Védekezett foggal-körömmel és ment is előre ahogy tudott, de sajnos se nem gyors, se nem tud beadni. Az a fajta kombinatív játék, amit Sammy Ameobi (vagy bármelyik szélen előforduló középpályás) Haidara-val tudna játszani, az a walesi-vel elképzelhetetlen. 5 pont

A védelmeről egyébként elmondható, hogy úgy ahogy jól teljesített, a gól nem Alnwick és nem is a hátsó négyes "sara" volt. A kontra végén ziccerig kijátszották őket.

Tioté: Na ő, nagyon durván keresi önmagát. Már az első félidő elején besárgult, amivel el is dőlt, hogy 26-án nem játszhat az Old Trafford-on. Az idei statisztikái alapján (a csapatnak sokkal jobban megy, ha nincs a pályán) nem akkor a baj. Rengeteg labdát adott el, és a "forgolódásai" sem mennek már úgy mint korábban. 4 pont

Colback: A kis vörös nagyon akart, majdnem ki is állíttatta magát. De legalább Cattlemore-t megrugdosta egy kicsit. Egyébként egy hajszállal maradt el a szokásos idei formájától. 6 pont

Gouffran: Rajta kivagyok. Azok után, amilyen gyenge volt a Spurs ellen, egyszerűen érthetetlen, hogy miért nem Cabella kezdett. Vagy akár Cissé, és kapta volna Sissoko a jobb szélt. Egyszerűen SEMMI értékelhetőt nem csinál már meccsek óta. 2 pont

Sissoko: A szokásos lendületes kezdést hozta, jók voltak a hirtelen megindulásai, és jól megtornáztatta Pantilimon-t, de a hajrára megint olyan volt, mint akinek nincs kedve játszani! Ha így van, akkor takarodjon ahová akar! Ha nem, és nála az a kimerültség jele, hogy teljesen leáll, akkor meg Pardew mi a francért hagyja fent a pályán végig? A gól egyértelműen az ő sara, a 90. percben egy Newcastle pontrúgás után, az ellenfél térfelén a földbe kellett volna döngölnie a kontrára induló játékost. Az ő fizikumával nem volt képes lerántani a sunderland-it, és ezzel el is buktuk a rangadót. 4 pont

Ameobi: Sammy fiú megint önzőbb volt a kelleténél, ráadásul Haidara hiányában nincs kivel hátra és oldalra összejátszania. Gyenge meccse volt a tegnapi, már a 60. percben le kellett volna hozni. 4 pont

Ayoze: Eddig hatalmas igazolás a srác, döbbenetes, hogy ennyi rutinos csapattag között egy spanyol másodosztályból érkező fiú játszik a legérettebben. Oké, volt olyan helyzet, amikor talán passzolhatott volna, de nálam így is ő a meccs embere. 7 pont

Cserék:

Armstrong: Tökéletes húzás volt, hogy őt, és nem a betegség miatt éppen hogy játékengedélyt kapó Cissé-t hozta be előbb Pardew. A srác 17 évesen hős lehetett volna, csak hát nem úgy ahogyan ő gondolta. Persze, olyan szögből kapura is lehetett lőni a helyzetét, de nem volt ziccerben. Viszont ha beadja, akkor Sissoko-nak csak az üres kapuba kellett volna passzolni. Azért még elnyomják az "öregek", de még egyszer mondom, 17 éves és így nézve a dolgokat zseniális lehet ez a gyerek! 6 pont

Cissé: Ezúttal nem tudott villanni, pedig amikor beállt, Armstrong és Ayoze is hátrébb húzódott. Nem sok mindent mutatott. -

Cabella: Nyugodtan jöhetett volna előbb, akár már a félidőben is Ameobi vagy Gouffran helyett. Így Cissé-hez hasonlóan ő is csak egy - jelet kap a neve mellé, mert nem is ért annyiszor labdához, hogy arról beszélni lehessen.

Manager:

Pardew rosszul kezdett, és későn váltott. A formán kívüli Gouffran, vagy a sérüléséből éppen visszatérő Ameobi helyett inkább még egy támadóval kellett volna kezdeni. A második félidőben aztán fokozta a nyomást, és látszott, hogy meg akarja nyerni a mérkőzést. Akkor már megtett mindent a sikerért, amit a technikai zónából megtehetett. A hibákat korábban követte el.

Chris Hughton-nal egy 5-1-re megnyert mérkőzés után kezdődött Pardew derbi történelme. Eddig 8 mérkőzése volt a nagy rivális ellen:

Newcastle - Sunderland 0-1

A mérleg siralmas. 1 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség. Négy vereség egyhuzamban. Megint ahelyett, hogy 400 ezer Geordie ünnepelne, a fenti képhez (aminek én csak a Majmok Bolygója: A Lázadás címet adnám) hasonló szörnyűségeket kell néznünk.

Amennyiben Pardew kitölti a 2020 nyaráig érvényes szerződését (akárhogyan is fáj, számolnunk kell ezzel a lehetőséggel is), akkor még alapesetben 11 derbin vezetheti a Newcastle-t (persze csak ha minden évben azonos osztályban játszanak). Van mit javítani.

Visszavágási lehetőség legközelebb április 4-én lesz, amikor is egy brutális "szendvics" közepére került a Wear-Tyne derbi. Március 4. és április 18. között az alábbi párosítások várnak a Newcastle-re:

Manchester United (otthon)

Everton (idegenben)

Arsenal (o)

Sunderland (i)

Liverpool (i)

Tottenham (o)

Gyönyörű sorozat, de ne szaladjunk annyira előre. Idén még vár a Manchester United és az Everton is. A realitás sajnos valahol az 0-3 pont között mozog a két mérkőzésen.

Eléggé a padlón vagyunk. Fel kell állni, de nagyon gyorsan.