Sífutás: orosz és szlovén sikerek a ribinszki sprintversenyen

Vágólapra másolva!
2011.02.05. 13:10
Címkék
Az oroszországi Ribinszkben férfi és női szabad stílusú sprintversennyel folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. Előbbieknél a győzelmet az orosz Alekszej Petjuhov, utóbbiaknál pedig a szlovén Vesna Fabjan szerezte meg.
A női döntőbe három olasz is bejutott, ám a dobogóra egyik sem állt közülük, mert két szlovén egyből az élre vágott. De nem a sprint-világkupában vezető Petra Majdic (ő nem is indult), hanem a selejtezőt megnyerő Vesna Fabjan és Katja Visnar. A hajráig ők álltak az élen, ám ott az összetett világkupában vezető lengyel Justyna Kowalczyk utóbbit meg tudta előzni, de nem sokáig, a célegyenesben ugyanis Visnar visszatámadott, s a célba együtt estek be, de a célfotó a szlovént hozta ki a második helyre.


A férfiaknál hasonló forgatókönyv szerint zajlott a verseny: ott két orosz, Alekszej Petjuhov és Nyikolaj Morilov állt az élre, s előbbi jócskán el is húzott a többiektől. Morilovot azonban a végén két norvég, Ola Vigen Hattestad és Anders Glörsen meg tudta előzni, így ők állhattak fel a dobogó második és harmadik fokára.

A férfiaknál hasonló forgatókönyv szerint zajlott a verseny: ott két orosz, Alekszej Petjuhov és Nyikolaj Morilov állt az élre, s előbbi jócskán el is húzott a többiektől. Morilovot azonban a végén két norvég, Ola Vigen Hattestad és Anders Glörsen meg tudta előzni, így ők állhattak fel a dobogó második és harmadik fokára.

SÍFUTÓ-VK, RIBINSZK (OROSZORSZÁG) 
FÉRFI SPRINT (SZABAD STÍLUS)  
1. Alekszej Petjuhov (orosz) 2:32.7
2. Ola Vigen Hattestad (norvég)   +1.4
3. Anders Glörsen (norvég)   +1.5
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:  
1. Dario Cologna (svájci) 1197 pont
2. Petter Northug (norvég)   764
3. Lukas Bauer (cseh)   698
NŐI SPRINT (SZABAD STÍLUS)  
1. Vesna Fabjan (szlovén) 2:54.3
2. Katja Visnar (szlovén)   +0.7
3. Justyna Kowalczyk (lengyel)   +0.7
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:  
1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 1576 pont
3. Arianna Follis (olasz)   975
2. Marit Björgen (norvég)   922



Legfrissebb hírek

Rangos nemzetközi elismerést kapott az idén százéves Testnevelési Főiskola

Egyéb egyéni
11 perce

Északisí-vb: négyes norvég siker síatlonban, 83. és 92. helyen a magyarok

Téli sportok
23 perce

Ökölvívás: Magyarország a World Boxing teljes jogú tagja lett

Ökölvívás
45 perce

Niké Liga: DAC–Rózsahegy

Minden más foci
50 perce

Öttusa: Koleszár Mihály karrierje első vk-dobogóját ünnepelhette, második lett Kairóban

Egyéb egyéni
57 perce

Emberrablók fogságában volt a válogatott uruguayi futballista

Minden más foci
58 perce

Edzője szerint Kleinheisler László egy „hihetetlenül ösztönös” labdarúgó

Légiósok
1 órája

NB III: fontos győzelmet aratott a DVSC II

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik