A nap első két magyar érdekeltségű döntője után kevés öröme akadt az Oláh Gábor utcai csarnok szép számú közönségének, ugyanis a 2008-ban Európa-bajnoki bronzérmes Ungvári István (49 kg) és a fiatal, mindössze 17 éves Szőrös Márk (56 kg) is simán kikapott. Előbbit az orosz Bjelik Galanov verte meg 17:11-es pontozással, míg utóbbi a kínai Csang Csia-vejtől kapott ki 16:6-ra.
A szombati harmadik magyar, a londoni olimpikon Varga Miklós ugyan szintén kikapott, ám meccse után óriási tapsot kapott. A legutóbbi világbajnokságon negyeddöntős hajdúsámsoni bokszoló kiváló, élvezetes meccset vívott Dmitrij Poljanszkijjal, s ugyan az orosz öklöző valamivel jobbnak tűnt, Varga teljesítményéről sokat elmond, hogy ellenfele 16:15-ös sikerét követően elismerően ölelte meg őt.
„Reális volt az orosz győzelme, sőt, szerintem valamivel nagyobb volt a különbség" – mondta az MTI-nek önkritikusan Varga. – Az az igazság, hogy nem tudtam úgy felkészülni, ahogy szerettem volna, ezért ellenfelem erősebb volt.
A 69 kg-ban már egyértelműen magyar győzelmet várt mindenki, ugyanis a 2010-ben Eb-győztes Bacskai Balázst szólították a ringbe. A Vasas öklözőjére a kazah bajnokság harmadikja, Mejrim Nurszultanov várt, s az első menetben alaposan rá is ijesztett a debreceni nézőkre, miután egy ponttal jobbnak bizonyult ebben a periódusban. A folytatásban Bacskai keményen beleállt az ütésváltásokba, s folyamatosan őrölte fel riválisa ellenállását. Az utolsó három percet már ő kezdte egypontos előnnyel, a harmadik menetben pedig egészen remek, olykor sziporkázó boksszal nyert úgy, hogy az utolsó percben már zengett a csarnok a „Bendzsi, Bendzsi” biztatástól.
„Nagyon kemény meccs volt, a végén minden erőmet mozgósítanom kellett a sikerhez – nyilatkozta a 23–18-as győzelmet aratott Bacskai. – Kazah ennek a kategóriának az olimpiai bajnoka, ám emlékeim szerint Szapijev nem ilyen erős, mint ez a srác.”
Egyből ezt követően jött az olimpiai ötödik Harcsa Zoltán (75 kg) döntője az olasz Raffaelle Munnóval. Szántó Imre tanítványa pénteken a 2010-ben Európa-bajnok Artyom Csebotarjevet győzte le, s az biztosnak tűnt, hogy az olasz nem lesz nehezebb falat a számára. Végül nem is lett az, ám Harcsának ezúttal is nagyon meg kellett küzdenie a sikerért, melyet végül 13:11-es győzelemmel szerzett meg a nagyon jó fizikumú Munno ellen.
„Könnyebb volt, mint tegnap, de azért nem volt egyszerű. Nagyon elfáradtam, ráadásul szinte mindenem fáj, de azért minden meccsemet megnyertem, s ez nagyon jó” – értékelte a Bocskain nyújtott teljesítményét a mindössze 20 éves középsúlyú sportoló.
Az utolsó magyar szombaton a félnehézsúlyról nehézsúlyra váltott, pekingi ötödik Szellő Imre volt, aki a pénteken Darmos Józsefet gyorsan elintéző orosz Alekszej Jegorovval csapott össze, s kettejük csatájából a finálék legjobb meccse kerekedett. Szellő végig nagyon elszánt és koncentrált volt, s a lehető legjobb taktikát választotta a bivalyerős orosz ellen: távolról ütött kettőt-hármat és megpróbált távol maradni ellenfelétől. Az orosz ennek ellenére nagyon kemény ütéseivel sokszor talált, ám különösen az utolsó menetben nem tudott mit kezdeni a gyorsan és pontosan bokszoló Szellővel, így a csatát 25:20-ra a kecskeméti öklöző nyerte.
„A hat döntős és a három aranyérem nagyszerű teljesítmény, ezzel kifejezetten elégedett vagyok. Úgy gondolom, a kubai edzőtábornak látszik az eredménye” – nyilatkozta az MTI-nek Kovács László szövetségi kapitány.
Eredmények, döntők
49 kg: Bjelik Galanov (orosz)–Ungvári István 17:11
52: Azat Mahmetov (kazah)–Csang Jong (kínai) 14:9
56: Csang Csia-vej (kínai)–Szőrös Márk 16:6
60: Dmitrij Poljanszkij (orosz)–Varga Miklós 16:15
64: Armen Zakarjan (orosz)–Li Kvan-long (kínai) 15:6
69: Bacskai Balázs–Mejrim Nurszultanov (kazah) 23:18
75: Harcsa Zoltán–Raffaelle Munno (olasz) 13:11
81: Vlagyimir Siskin (orosz)–Lawrence Osuek (angol) 18:9
91: Szellő Imre–Alekszej Jegorov (orosz) 25:20
+91: Magomed Omarov (orosz)–Clarke Frazer (angol) leléptetés a 3. menetben