A probléma az, hogy Enrico Preziosinak, a Genoa elnökének már Milito és Motta 2009-es átigazolása előtt megvonták az engedélyét ahhoz, hogy játékosokkal kereskedjen. Így az Internek sem lett volna lehetősége megszerezni a két futballistát. Legalábbis Preziosinak nem volt joga eladni őket – más személynek kellett volna közbenjárnia az ügyben.
Massimo Moratti, az Inter elnöke már ebbe a verzióba menekült, állítása szerint nem Preziosival, hanem másik két közvetítővel bonyolította le az ügyletet. A kialakult helyzetet már vizsgálják. Az Inter elnökének és Preziosinak is meg kell jelennie júliusban a Sportdöntőbíróságnál.
A szituáció ráadásul még bonyolultabb, mint ahogy az elsőre hangzik. A Sportdöntőbíróság ugyanis állítólag már jóval korábban jeleznte, hogy gondok vannak a szerződéssel. Erre azonban nem reagált az Olasz Labdarúgó-szövetség, s felvetődött az is, hogy nem véletlenül próbálta a szervezet elhallgatni a szabálytalan igazolásokat.
Massimo Finizio olasz sportújságíró szerint a helyzet nagyon rosszul alakulhat az Inter számára, ilyen esetben ugyanis egyértelműek a szabályok.
Ha valóban szabálytalannak találják a két futballista szerződtetését, az gyökeresen felborítaná az elmúlt idény eredményeit. Az Inter elveszíthetné összes címét. Sőt! Kieshet a Serie A-ból, mivel az összes mérkőzésen szerzett pontjait (amelyen szerepelt valamelyik futballista) elvhetik a csapattól, ráadásul minden esetben egy büntetőponttal is sújthatják.
Ez egyértelműen azt jelentené, hogy a milánóiaknak még a bentmaradáshoz sem maradna elegendő pontjuk. A Bajnokok Ligája-győzelmet – a döntőt pont Milito két góljával nyerték meg az olaszok – pedig szintén elveszítenék, így a német Bayern München lenne a BL-győztes.
Az ügynek még lesz folytatása.