Gól és játék nélküli döntetlen a Roma-Interen

2014.03.01. 20:47
A kínkeserves rangadón nem csak a játékosok szenvedhettek... (Fotó: Reuters)
A Serie A 26. fordulójában a Roma az Internazionalét fogadta. A hazaiak az idén megszokott módon ezúttal sem kaptak gólt, de most nem is rúgtak, ezért a gyenge találkozó 0–0-s döntetlennel zárult. Az egy ponttal igazán sem a Roma, sem az Inter nem lehet elégedett.

Aktívan kezdett a Roma, elsősorban Gervino révén többször is megzavarta az Inter védelmét. Nagyjából tíz perc kellett az Internazionalénak, hogy felvegye az „üzemi hőmérsékletet”, és ettől kezdve át is vette a kezdeményezést.

A római közönség nem volt elragadtatva a látványtól, főleg, hogy a 20. percben Palacio akár gólt is fejelhetett volna, ha jobban céloz. Ez azonban nem volt elég, többet támadott a vendégcsapat, többször került helyzetbe. A befejezésekbe azonban hiba csúszott, ezért a Romának is volt oka reménykedni.

Keménykedések tarkították a meccset, érezték a csapatok, hogy nehezen bírnak egymással. A félidő utolsó perceire megindult a Roma, több veszélyes lehetőséget is teremtett az Inter kapuja előtt, de a góllal adós maradt. Ahogy az Inter is az első félidőben, így maradt a 0–0.

A második félidő első húsz perce rendkívül gyengére sikeredett. Érezhető volt a nagy küzdelem, abban nem is volt hiba, de a jó játékot sehogy sem találtuk a pályán. Rendkívül gyenge volt ekkor a meccs. A hazai közönség jobb híján magát szórakoztatta. A 65. perctől megélénkült a meccs, elsősorban a Romának köszönhetően. Pjanic beállása érezhetően új színt vitt az addig meglehetősen fakó játékba.

Az utolsó tíz percben nagyon nyomott a Roma, csakhogy a fantázia hiányzott a hazaiak játékából. Kis túlzással azt is lehet mondani, hogy ennél a meccsnél csak jobbakat látott ebben a bajnoki szezonban a Stadio Olimpico népe, úgyhogy megváltással ért fel a hármas sípszó. A Roma otthon egyszerűen nem tud gólt kapni, de ha győzni sem tud, aligha fogja utolérni a Juventust. 0–0