Az összeállított anyag először is figyelmeztet, hogy vakcina nélkül nem lehet teljesen kizárni a fertőzést, de legalább a kockázatát minimalizálni lehet.
A játékosokat és a szakmai stáb tagjait három-négy nappal az edzések megkezdése előtt tesztelni kell, mindezt csoportokra bontva. Az első héten minden nap vérvizsgálatot kell csinálni, hogy megtudják, melyik játékos esett már át a víruson, és rendelkezik immunitással.
A játékosokat ezután három csoportra osztják: akik pozitív tesztet produkáltak, és súlyos tüneteik voltak, akik pozitívak voltak, de enyhe tünetekkel megúszták, és akik még nem rendelkeznek antitestekkel.
Miután megindultak az edzések, a játékosokat elkülönítik egy szállodában vagy az edzőközpontban, hogy elkerüljék a lehetséges megfertőződést. A hőmérsékletüket szintén naponta ellenőrzik, de az első hét után a vérvizsgálatokat elég néhány hetente megismételni.
Akikről biztosan kiderül, hogy már átestek a víruson, alaposabb orvosi vizsgálatnak néznek elébe, hogy kiderítsék, nem maradtak-e utóhatásai a betegségnek. Ennek keretében a szívüket, a veséjüket és a tüdejüket is megvizsgálják. Erre azért is van szükség, mert egy kimutatás szerint a súlyosabb koronavírusos betegek 25 százaléka szívkárosodást is szenvedett.
Ha a csapat két hétig elkülönítve volt, és a fertőtlenítéseket rendszeresen elvégezték, nagyobb csoportokban is elkezdhetik az edzéseket. Az első két hét során azonban tartaniuk kell egymás között a kétméteres távolságot, és a zuhanyozást is inkább a szobájukban kell végezniük. A fizioterapeutáknak maszkot és kesztyűt kell viselniük, csakúgy mint a kezelést kapó játékosoknak.