Serie A: a VAR javította a bíró hihetetlen hibáját, kikapott a Milan

2023.03.04. 22:51
Cabral elfejelte a labdát ennél a beadásnál, a játékvezető azonban mindenki meglepetésére elsőre 11-est ítélt (Fotó Getty Images)
A Serie A 25. fordulójának szombat esti meccsén a Fiorentina hazai pályán 2–1-re győzött a Milan ellen.

A bajnoki címvédő AC Milan – azok után, hogy január vége és február eleje között hét tétmeccsen nyeretlen maradt, és ötször ki is kapott – a legutóbbi négy tétmérkőzését úgy nyerte meg, hogy gólt sem kapott. A 25. fordulóban az elmúlt hetekben szintén jó formában futballozó, a legutóbbi négy tétmeccséből hármat megnyerő (és egyszer ikszelő) Fiorentinához látogatott.

Az első félidőben több helyzetet is kidolgozó firenzeiek kerültek közelebb a gólhoz. Giacomo Bonaventura lövésénél a 25. percben már a sérülése után a második meccsén védő Mike Maignan kapuson is átpattant a labda, amikor Fikayo Tomori a gólvonalról még el tudta piszkálni.

A támadósorában az eltiltott Rafael Leaót és a sérült Brahim Díazt is nélkülöző, Zlatan Ibrahimovicot pedig a kispadra nevező Milan egyetlen gólhelyzete Olivier Giroud nevéhez fűződött, akinek a bal alsóba tartó lövését nagy vetődéssel védte Pietro Terracciano.

Rögtön a szünet után viszont megszerezte a vezetést a Fiorentina! Az első félidő egyik milánói hőse, a gólvonalról mentő Tomori összehozott a szabálytalanságával egy 11-est a hazaiaknak, és az argentin Nicolás González nem hibázott. 1–0

A gól után ritmust tudott váltani a Milan, Giroud-nak, Ante Rebicnek és Théo Hernandeznek is volt egy-egy helyzete, de Terracciano mindegyiknél résen volt. Az utolsó bő húsz percre egyszerre hármat is cserélt a Milan, beállt Ibrahimovic is, de nem lett támadóbb a milánói alakulat játéka, mert Giroud és Rebic is lement.

A 77. percben a semmire 11-est ítélt Marco Di Bello, amikor Arthur Cabral elfejelt egy labdát a tizenhatoson belül – a játékvezető érthetetlen módon kezezést látott. A VAR azonban javította a hatalmas tévedést (délután a Monza is a VAR-nak köszönhette a vezetését az Empoli ellen).

Így elmaradt a milánói büntető, a Fiorentina pedig megnyerte a meccset, méghozzá 2–1-re. Előbb a végig jól játszó Dodo beadásából Luka Jovics előre vetődve fejelt a kapuba, a szerb csatár 2023-ban az első, a bajnoki idényben a negyedik gólját szerezte. A legvégén pedig egy kontrából Théo Hernandez nagy góllal szépített.