A Lecce ellen megszerezte idénybeli első győzelmét a címvédő Inter

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.24. 22:48
Mehdi Teramiék a Lecce ellen javítottak az első fordulós döntetlent követően (Fotó: Getty Images)
Az olasz bajnoki címvédő Internazionale a Lecce legyőzésével szerezte meg idénybeli első győzelmét a Serie A-ban.

Az Internazionale az előző idényben mindkét találkozón magabiztosan legyőzte a Leccét. Ezúttal sem kellett sokat várni a milánói gólra, Mehdi Taremi beadásából Matteo Darmian fejelt a felső sarokba az ötödik percben (1–0). Az első félidőben több jelentős helyzet nem is volt, a 15. percben egy Inter-játékos kezét érintette a labda, de Davide Di Marco játékvezető a videóbíró segítségével úgy döntött, hogy nem jár tizenegyes az esetért.

Ellenben a második játékrészben Kialonda Gaspar szabálytalansága büntetőt ért. Hakan Calhanoglu állt a labda mögé, Wladimiro Falcone jobbra vetődött, a török pedig a bal alsóba lőtt. A hajrában a csereként beálló Marko Arnautovic kapu fölé fejelt még – a címvédő Inter a Lecce ellen megszerezte idénybeli első győzelmét. 2–0

A másik szombat esti mérkőzésen a Genoa Andrea Pinamonti fejesével 1–0-ra nyert a Monza vendégeként.