Balogh Botonddal a soraiban győzte le otthon a Milant a Parma

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.24. 20:32
Fotó: Getty Images
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában Balogh Botond csapata, a Parma 2–1-re legyőzte a Milant, míg az Udinese 2–1-re felülmúlta a Laziót szombaton.

PARMA–MILAN

A Balogh Botonddal a kezdőben felálló Parma remekül indította a Milan elleni találkozót. Emanuele Valeri centerezését követően Dennis Man már a második percben megszerezte a vezetést (1–0). A játékrész közepén többször is veszélyeztetett a milánói csapat, de Noah Okafor és Strahinja Pavlovics próbálkozását is hárította Szuzuki. A félidő végén a Parma duplázhatta volna előnyét, Valentin Mihailát Mike Maignan állította meg.

A szünet után több helyzete is volt a Parmának, de gólt a vendégek szereztek. Rafael Leao hozta helyzetbe Christian Pulisicet, aki az üres kapuba belsőzte a labdát (1–1). Nem sokáig örülhettek milánóiak, a 77. percben Pontus Almqvist tette a labdát balról a kapu elé érkező Matteo Cancellieri elé, a 22 éves csatár átvétel nélkül Maignan mellett a jobb alsóba talált.

A Milan mindent megtett a hátrelévő bő 15 percben, de az egyenlítés nem jött össze. A Parma 2–1-re legyőzte a Milant, Balogh Botond ezúttal is végigjátszotta a találkozót.

UDINESE–LAZIO

A másik szombat kora esti mérkőzésen is hamar előnybe került a hazai csapat: Lorenzo Lucca fejelte kapuba Florian Thauvin jobb oldalról érkező beadását az ötödik percben (1–0). A római csapat az első félidőben többet birtokolta a labdát és nyolc lövéssel is próbálkozott, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kidolgozni Marco Baroni csapata.

Az udinei csapat a második félidő elején is betalált. Thauvin a felezővonaltól indult meg, senkitől sem zavartatva vihette a labdát, majd tíz méterről a jobb alsóba talált (2–0). Hassane Kamara piros lapja révén az utolsó 25 percben emberelőnyben játszottak a rómaiak, Gustav Isaksen révén a szépítés össze is jött a 95. percben. Az egyenlítésre nem volt idő, az Udinese 2–1-re legyőzte a Laziót.