A Parma legyőzésével megvan a Cagliari első bajnoki sikere

H. Á.H. Á.
2024.09.30. 22:42
Zortea szerezte az első gólt a mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó Serie A 6. fordulójának záró mérkőzésén a Balogh Botonddal a kezdőben felálló Parma hazai pályán 3–2-re kikapott a Cagliaritól. Ezzel a szárdok megszerezték első bajnoki győzelmüket, s már csak a Monza nyeretlen az élvonalban.

Az elmúlt három bajnokiját zsinórban elvesztő Calgiari nagy elánnal kezdett a Balogh Botonddal a kezdőjében felálló Parma vendégeként, a szárdok eltökélték magukat, hogy véget vessenek rossz szériájuknak. Ennek szellemében már az ötödik percben sikerült betalálniuk , ám Yarry Mina lesről terelte a kapuba a labdát – a VAR kiszúrta, hogy a kolumbiai védő nem sokkal, de valóban belógott a védők mögé. Fél órával később már a VAR sem mentette meg a hazaiakat attól, hogy hátrányba kerüljenek, Zito Luvumbo balról érkező beadásából Nadir Zortea fejelt precíz mozdulattal a kapuba – sajnos éppen Balogh Botond mellől felugorva –, a Parma kapusának, a japán Szuzuki Zionnak esélye sem volt a hárításra.

Ahogy az első félidő nagy részében, a fordulás után is inkább a hazaiak akarata érvényesült, s ennek bő negyedóra játék után meglett az eredménye: Woyo Coulibaly a bal szélen néhány csellel csúnyán összekócolta a gólszerző Zortea lábait, majd az alapvonaltól laposan visszagurított, az egy perccel korábban óriási ziccert kihagyó Dennis Man pedig nem hibázott. Ebben a percben Balogh már nem volt a pályán, a gól előtti akciót megelőzően Simon Sohm állt be a helyére. A góltól mindenesetre felpörgött a játék, s a váltásból a vendégek jöttek ki jobban: a 75. percben Razvan Marin káprázatos lövésével már náluk volt az előny. Öt perccel később Gianluca Gaetano eldönthette volna a három pont sorsát, de ziccerben mellé lőtt. A házigazdák újabb öt perc elteltével büntetőhöz jutottak, s a megítélt tizenegyest Hernani higgadtan gólra váltotta. Azonban a hazaiak még rendesen ki sem örülhették magukat, szinte a középkezdés után újra a vendégek szereztek gólt: villámgyors akció végén Roberto Piccoli lőtt 10 méterről Szuzuki kapujába.

Ezzel a Cagliari vetett véget rossz sorozatának, s a hatodik fordulóban megszerezte első győzelmét, ami azt jelenti, hogy már csak a Monza nyeretlen ebben az idényben a Serie A-ban. 2–3

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Parma–Cagliari 2–3 (Man 62., Hernani 87. – 11-esből, ill. Zortea 34., Marin 75., Piccoli 87.)

VASÁRNAP
Napoli–Monza 2–0 (Politano 22., Kvarachelia 33.)
Roma–Venezia 2–1 (Cristante 74., Pisilli 83., ill. Pohjanpalo 44.)
Como–Verona 3–2 (Cutrone 43., 72., Belotti 89., ill. Lazovics 53. – 11-esből, Lambourde 90+4.)
Empoli–Fiorentina 0–0
Torino–Lazio 2–3 (Ch. Adams 67., Coco 90+2., ill. Guendouzi 8., Dia 60., Noslin 90.)
SZOMBAT
Genoa–Juventus 0–3 (Vlahovics 48., 55. – az elsőt 11-esből, Conceicao 89.)
Udinese–Internazionale 2–3 (Kabasele 35., Lucca 83., ill. Frattesi 1., Lautaro Martínez 45+3., 47.)
Bologna–Atalanta 1–1 (Castro 46., ill. Szamardzsics 90.)