Serie A: a Balogh Botonddal felálló Parma drámai meccsen mentett pontot Leccében

2024.09.21. 22:55
A Lecce és a Parma fordulatos meccsen ikszelt egymással (Fotó: Lecce Calcio/Facebook)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Balogh Botonddal a kezdőcsapatban felálló Parma drámai végjáték után 2–2-es döntetlent játszott a Lecce vendégeként.

Az alapvetően gyenge színvonalú – de annál izgalmasabban alakuló – találkozón a Lecce a 32. percben Patrick Dorgu góljával szerzett vezetést, ezt követően azonban emberhátrányba került, miután rögtön a második félidő elején Frederic Guilbertet kiállította a játékvezető. Az emberelőny azonban tíz percig sem tartott, mivel az 58. percben Matteo Cancellieri is piros lapot kapott, így mindkét csapat kilenc mezőnyjátékossal maradt a pályán.

Egy perccel később a montenegrói Nikola Krsztovics növelte kétgólosra csapata előnyét, majd a 93. percben Pontus Almqvist góljával szépített a Parma. Ekkor még úgy tűnt, hogy ez csak szépségtapaszt jelent majd a vendégek számára, ám a 96. percben jött a dráma: Antoine Hainaut is betalált, ezzel a Parma a semmiből visszahozta a meccset, és megmentette az egyik pontot.

SERIE A
5. FORDULÓ
Lecce–Parma 2–2 (Dorgu 32., Krsztovics 59., ill. Almqvist 90+3., Hainaut 90+6.)
Kiállítva: Guilbert (47.), ill. Cancellieri (58.)
KORÁBBAN
Venezia–Genoa 2–0 (Busio 63., Pohjanpalo 85.)
Juventus–Napoli 0–0

Vasárnap
12.30: Fiorentina–Lazio (Tv: Match4)
15.00: Monza–Bologna
18.00: Roma–Udinese (Tv: Match4)
20.45: Internazionale–Milan (Tv: Match4) – élőben az NSO-n!
Hétfő
20.45: Atalanta–Como (Tv: Match4)

Pénteken játszották
Cagliari–Empoli 0–2 (Colombo 33., Esposito 49.)
Verona–Torino 2–3 (Kasztanosz 12., Mosquera 90+3., ill. Sanabria 10., D. Zapata 33., C. Adams 79.)
Kiállítva: Dawidowicz (21., Verona)