Serie A: Dovbik hiába talált be, egy utolsó pillanatban kapott góllal továbbra is nyeretlen a Roma

B. D. K.B. D. K.
2024.09.15. 14:41
Pontot mentett a Genoa (Fotó: Getty Images)
Az AS Roma 1–1-es döntetlent játszott a Genoa vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

A három forduló után még nyeretlen Roma számára Genovában csak a győzelem volt elfogadható. Bő fél óra elteltével az augusztusban a Gironától több mint 30 millió euróért szerződtetett Artem Dovbik került ziccerbe, de lövését Pierluigi Gollini megfogta. Aztán szűk két perc múlva a kapus Stephan El Shaarawy nagy helyzeténél is hárítani tudott.

A következő ziccerből azonban már gól lett: Gollini először még védett, és Dovbik lövésénél is hozzáért a labdához, de az a kapuba került. A játékvezető először lest ítélt, de a nagyon hosszú videózás után megadta a találatot. Dovbik ezzel megszerezte első gólját a Roma színeiben (0–1). (VIDEÓ ITT)

A mérkőzés hajrájában a Genoa egy szabadrúgás után majdnem egyenlített, de a kipattanót sem sikerült a kapuba kotorni.

A 95. percben Daniele De Rossi vezetőedző idegességében kireklamálta magának a második sárga lapját. Mintha megérezte volna a bajt, ugyanis egy perccel később a hazai gárda megszerezte az egyenlítő gólt, Koni De Winter fejelt közelről a kapuba (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A Roma, amely uralta a mérkőzést, így csupán egy ponttal gazdagodott, és továbbra is nyeretlen az új idényben. Ráadásul a következő meccsre elvesztette az edzőjét.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Genoa–Roma 1–1 (De Winter 90+6., ill. Dovbik 37.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Como–Bologna 2–2 (Casale 5. – öngól, Cutrone 53., ill. Castro 76., Iling-Junior 90+1.)
Empoli–Juventus 0–0
Milan–Venezia 4–0 (Hernández 2., Gabbia 16., Pulisic 25. – 11-esből, Abraham 29. – 11-esből)
Kiállítva: Caviglia (Venezia, 73.)