Balogh Botondék nem tudták legyőzni a Comót

S. B.S. B.
2024.10.19. 16:56
Nem tudott nyerni idegenben a Parma (Fotó: Getty Images)
A Como és a Parma 1–1-es, a Genoa és a Bologna 2–2-es döntetlent játszott egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában, szombaton.

A Balogh Botonddal a kezdőjében felálló Parma a 20. percben szerezte meg a vezetést egy rendkívüli góllal: Ange-Yoan Bonny varázslatos passzt kapott, amit követően sarokkal juttatta a labdát a kapuba. Úgy tűnt, a félidőig marad is a Parma előnye, ám a 45. percben Nico Paz szép megoldásával egyenlített a comói gárda. A második félidő sokkal eseménytelenebben alakult, egyik gárda sem tudta bevanni az ellenfél kapuját – maradt az 1–1.

A Bologna magabiztosabban játszott az első perctől fogva a kiesőjelölt ellenfelénél, ám „csak” a 37. percben szerezte meg a  vezetést, amikor is Riccardo Orsolini szólója révén betalált a hazaiak kapujába. A folytatás sem hozott sok változást, Jens Odgaard góljával tovább növelték előnyüket a vendégek. Ezt követően azonban összeszedte magát a Genoa, amely Andrea Pinamonti duplával kiegyenlített a hajrában, így sikerült pontot mentenie a sokáig kilátástalannak tűnő mérkőzésen. 2–2