Retegui volt a főszereplő korábbi klubja ellen, az Atalanta átgázolt a Genoán

M. B.M. B.
2024.10.05. 20:07
Mateo Retegui jött látott, s mesterhármassal szomorította a Genoa híveit (Fotó: Imago Images)
Az Atalanta 5–1-ra nyert odahaza a Genoa ellen az olasz élvonal (Serie A) 7. fordulójában.

Gian Piero Gasperini és Mateo Retegui számára is volt érzelmi töltete a Genoa elleni meccsnek, hiszen az Atalanta mestere korábban két ízben is irányította a „griffeket”, míg az olasz válogatott csatár az előző idényben szerepelt a genovai csapatban.

A 25 éves, Argentínában született center nagy kedvvel gólra éhesen játszott, s ennek a 24. percben meg is lett az eredménye, amikor Lookman centerezéséből becsúszva talált a hálóba. Retegui a szünet után is megvillant, ezúttal a Gollini által oldalra ütött labdára csapott le, s a rövid sarokba lőtt. Tíz perccel később már az előkészítő szerepét játszotta a 14-szeres olasz válogatott játékos, aki sarokkal készítette le a labdát Édersonnak, aki elemi erővel bombázott a bal felső sarokba.

A gólfesztivál a továbbiakban is folytatódott, Retegui egy kezezésért megadott tizenegyest értékesítve pipálta ki a mesterhármast a 74. percben, majd hat perccel később Marten de Roon lőtt kapásból a jobb alsóba 21 méterről – kiütés!

A Genoa a végjátékban Jeff Ekhator góljával megszerezte a becsületgólt, de többre már nem futotta Alberto Gilardino csapatától – a bergamói együttes 5–1-es sikert aratott.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
Atalanta–Genoa 5–1 (Retegui 24., 50., 74. – a harmadikat 11-esből, Éderson 60., De Roon 80., ill. Ekhator 83.)
KORÁBBAN
Udinese–Lecce 1–0 (Zemura 75.)
Később
20.45: Internazionale–Torino (Tv: Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Napoli–Como 3–1 (McTominay 1., R. Lukaku 53. – 11-esből, Neres 86., ill. Strefezza 43.)
Verona–Venezia 2–1 (Tengstedt 9., Joronen 81. – öngól, ill. Oristanio 2.)