Destro-triplával hat Roma-győzelem zsinórban

2014.04.06. 14:58
Destro volt a meccs hőse a Cagliari ellen (Fotó: Reuters)
Az AS Roma 3–1-re győzött a Cagliari otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában. A fővárosiak mindhárom gólját Mattia Destro szerezte. A Fiorentina legyőzte az Udinesét hazai pályán, a Torino fordítani tudott a Catania vendégeként.

CAGLIARI–ROMA

A „farkasok” parádés formába lendültek az idény végéhez közeledve, az előző öt meccsüket egyaránt megnyerték, a Cagliari viszont az ez előtti négy bajnokijából hármat is elvesztett. Figyelmeztető jel volt azonban a rómaiak számára, hogy a legutóbbi hét, Cagliari elleni mérkőzésükből négyet is elveszítettek (volt köztük 1–5, két 2–4 és egy 1–2 a „farkasok” szempontjából), novemberben pedig gól nélküli döntetlent játszottak a felek.

A mérkőzés első fél órája nagyon gyengére sikeredett. Az iram mérsékelt volt, helyzetbe pedig egyáltalán nem kerültek a csapatok. A 32. percben azonban gólra váltotta első helyzetét a Roma. Destro ugrott ki egy gyors kontra után, majd az akciót követő Gervinho elé játszott, aki egy védőn megpattanó labda ellenére összeszedte 4 méterre az alapvonaltól. Az elefántcsontparti játékos fölnézett, kiválóan játszott középre, ahol a már várta az átadást Destro, aki az álmélkodó Avramov és Astori között 5 méterről a léc alá lőtt. 0–1

A góltól megélénkült a meccs, jött is előre a Cagliari, de a Roma betonvédelmén nem tudott átjutni. Növelhette volna előnyét a vendégcsapat, hiszen a kontráikban mindig ott volt a gólveszély.
A második félidőben a Roma őrizte a vezetést, semmilyen kockázatos vállalkozásba nem kezdett bele, kivárásra játszott. És hogy ezt milyen jól tette, arról az 56. percben Destro újabb gólja árulkodott. Jött ugyanis előre a Cagliari, de bánta is, mert Nainggolan labdát szerzett, kiváló ütemben indította a jobb oldalon megiramodó Destrót, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd Avramov mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2

A Caglari teljesen hiábavalóan támadott, hiszen helyzetbe nem került, viszont a 73. percben újabb gólt kapott. Gyönyörű akció futott a pályán. Gervinho hozta fel a labdát, kijátszotta a bal oldalra, Florenzihez, aki kiválóan lőtte középre a labdát, ott pedig érkezett Destro, és az ötösről a hálóba vágta a harmadik római gólt. 0–3

A végére még jutott egy tizenegyesgól a hazaiak részéről, mert a Pinia elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt maga a sértett váltotta gólra a 89. percben. 1–3

A Roma óriási sorozatban van, a hatodik meccsét nyerte meg zsinórban, és tovább élnek bajnoki álmai.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Fiorentina fontos győzelmet aratott az Udinese ellen, a Torino a Serie B felé lökte a sereghajtó Cataniát, mivel a hajrában fordított és elvitte a pontokat.

SERIE A
32. FORDULÓ
Atalanta–Sassuolo 0–2
(Sansone 33., 71.)
Cagliari–Roma 1–3 (Pinilla 89. – 11-esből, ill. Destro 32., 56., 73.)
Catania–Torino 1–2 (Bergessio 2., ill. Farnerud 79., Immobile 81.)
Fiorentina–Udinese 2–1 (Cuadrado 25., G. Rodíguez 72. – 11-esből, ill. B. Fernandes 82.)