Győzelemmel hangolt a Bayern elleni meccsre a Juve

2013.03.30. 14:56
Matri góljával szerezte meg a győzelmet a Juventus (Fotó: Reuters)
A Serie A 30. fordulójának rangadóján az Inter hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Juventustól. A torinóiak már a 3. percben megszerezték a vezetést, és hiába egalizált Palacio, Matri góljával a Juve győzött. Cambiassót a 95. percben kiállították. Megszakadt a Roma veretlenségi és a Fiorentina győzelmi sorozata, valamint megtört a Laziót sújtó átok.

INTER–JUVENTUS

Nagyon jó tempóban indult a mérkőzés, a második percben Rodrigo Palacio kerülhetett volna ziccerbe, ha rendesen át tudja venni a labdát. Bánhatta ezt a lehetőséget a hazai csapat, különösen annak tükrében, hogy egy perccel később megszerezte a vezetést a Juventus!

Alessandro Matri remek ütemben hagyta ott a labdát Fabio Quagliarellának, aki jó 27 méterről minden állítgatás nélkül kilőtte a kapu jobb oldalát, Samir Handanovicnak nem volt esélye a hárításra. 0–1

A gól nem törte meg az Intert, amely ezt követően feljebb kapcsolt egy sebesség fokozattal, és a 13. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez: Álvaro Pereira beadását Palacio fejelte le nagyon okosan a földre három méterre a kaputól, de Gianluigi Buffon az utolsó pillanatban még mentett a gólvonalon táncolva.

Két tizenegyes-szituáció is volt az első félidőben: a vendégeknél Leonardo Bonucci, a hazaiaknál a csapatkapitány, Javier Zanetti ért bele kézzel a labdába, de a játékvezető sípja néma maradt mind a két alkalommal.

A félidő hátralévő részében kiegyenlítődött a játék, és az Inter nem tudta rákényszeríteni akaratát a torinóiakra, akik érezhetően nem játszottak teljes erőbedobással. A félidő utolsó lehetősége Palacio előtt adódott, de Antonio Cassano beadását sem tudta a kapuba fejelni.

A második félidőben is az Inter támadott többet, és az 54. percben összejött az egyenlítés: Cassano lekészítését követően Palacio tört be a tizenhatoson belülre, három védőt faképnél hagyott, majd a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 1–1

Nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek a hazai szurkolók, hiszen a 60. percben újra megszerezte a vezetést a Juventus! Arturo Vidal indította Quagliarellát a jobb oldalon, az első gól szerzője szinte az alapvonalról tette vissza középre a labdát, ott pedig Alessandro Matri senkitől sem zavartatva lőtt a kapuba két méterről Handanovic lába között. 1–2

Ezután két tizenegyest is számon kértek az Inter játékosai a játékvezetőn: Giorgio Chiellini előbb Mateo Kovacicet, majd Cassanót szerelte a tizenhatoson belül, a fekete-kékek szerint szabálytalanul.

Az utolsó percekben már Handanovic is feljött az ellenfél kapuja elé, de neki sem sikerült betalálnia, így a Juventus győzelemmel hangolt a Bayern München elleni BL-negyeddöntőre. A lefújást követően Esteban Cambiasso még kapott egy piros lapot, amiért megtaposta szándékosan Sebastian Giovinco bokáját.

RÖVIDEN A TÖBBI DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSRŐL

A 15 forduló – november vége – óta nyeretlen Palermo az első félidőben kétgólos előnyt szerzett a Roma ellen: előbb Miccoli rúgatott gólt Ilicicsel, majd a 35. percben felcserélődtek a szerepek, és a szlovén szolgálta ki tökéletesen a veterán olasz támadót. A „farkasok” a szünetben kettős cserével kísérleteztek, de hiába jött be Pablo Osvaldo és Miralem Pjanic, szépíteni sem sikerült. A Roma ezt megelőzően öt fordulón át nem kapott ki.

A Fiorentina hármas bajnoki győzelmi sorozattal érkezett Szardíniára, ám mire lepergett az első félidő, majdnem biztosnak tűnt, hogy a szép széria megszakad. Mauricio Pinilla akcióból és büntetőből is betalált addigra, és a Cagliari elég jó passzban van ahhoz, hogy ekkora előnyt ne engedjen ki a kezéből. Nem is tette, Juan Cuadradónak csak a szépítés sikerült.

Tőzsér Dániel kispados volt a Genoában, amely Marco Borriello góljával korán vezetést szerzett a Siena ellen, ám hiába játszott jobban ellenfelénél, Innocent Emeghara az első játékrész hajrájában – a vendégek első helyzetéből – egyenlített. A fordulás után egy könnyű síppal befújt büntetőből Alessandro Rosina már a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de Bosko Jankovics egyenlített, így a Genoa három vereség után pontot szerzett.

A Lazio három egymást követő bajnoki vereség után, a javítás feltétlen szándékával fogadta a Cataniát, ám amikor az 50. percben Mariano Izco szerencsés góllal megszerezte a vezetést a vendégeknek, úgy tűnt, a rémálom folytatódik. Aztán a hajrá kezdetén Nicola Legrottaglie egy beadásba szerencsétlenül belenyúlva összehozott egy öngólt, majd két perc elteltével Antonio Candreva értékesített egy tizenegyest, és máris fordult a kocka, azaz megtört a Laziót sújtó átok.

A Parma Yohan Benalouane fejesével szerzett megérdemelt vezetést a Pescara ellen, a második félidőben pedig újabb gólokkal tette biztossá győzelmét. A Pescara a legutóbbi 11 fordulóban 10 vereséget szenvedett.

Az Udinese veszélyesebben támadott, mint a Bologna, az első félidőben ezt két kapufa jelezte. A 66. percben Antonio di Natale büntetőből sem tudott a kapuba találni (Gianluca Curci, a Bologna kapusa védett), így maradt a 0–0 – az udineiek sorozatban a harmadik hazai döntetlenjüket játszották.

Az Atalanta az első félidőben nem élt a gólszerzési lehetőségeivel a Sampdoria ellen, és a második játékrészben már örülhetett, hogy otthon tartott egy pontot, különösen, hogy az utolsó tíz percben emberhátrányban játszott Stefano Lucchini kiállítása miatt.

OLASZORSZÁG, SERIE A
30. FORDULÓ

Internazionale–Juventus 1–2(Palacio 54., ill. Quagliarella 3., Matri 60.)
Atalanta–Sampdoria 0–0
Cagliari–Fiorentina 2–1 (Pinilla 11., 39. – a másodikat 11-esből, ill. Cuadrado 73.)
Genoa–Siena 2–2 (Borriello 6., Jankovics 71., ill. Emeghara 43., Rosina 52. – 11-esből)
Lazio–Catania 2–1 (Legrottaglie 79. – öngól, Candreva 81. – 11-esből, ill. Izco 50.)
Palermo–Roma 2–0 (Ilicic 21., Miccoli 35.)
Parma–Pescara 3–0 (Benalouane 18., Paletta 52., Amauri 65.)

20. Pescara30632121–61–4021
A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.

95. perc: Cambiasso kapott még egy piros lapot utólag, mert brutálisan megtaposta Giovinco bokáját.

95. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92. perc: Cassano passzát követően Guarín tüzelt, szöglet lett a vége.

Négy perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Giovinco kapott sárgát Chivu lerúgásáért.

88. perc: Chiellini is besárgult időközben.

86. perc: Cassano szabadrúgását Pogba fejelte ki szögletre.

82. perc: Quagliarella le, Sebastian Giovinco be.

82. perc: Cassano lépett rosszul, aminek következtében megsérült, ami rossz hír a hazaiaknak, mert nincs több cseréjük.

80. perc: Gargano le, Tommaso Rocchi be.

74. perc: Paul Pogba be, Matri le.

74. perc: Guarín lőtte be élesen a labdát a jobb oldalról, Cassano csak centikkel maradt le erről az átadásról a hosszú oldalon.

72. perc: Most Cassano esett nagyot a tizenhatoson belül Chiellini szorításában, de a játékvezető ez alkalommal sem ítélt büntetőt a milánóiak számára.

69. perc: Mateo Kovacic esett el a tizenhatoson belül Chiellini becsúszását követően, a játékvezető azonban csak szögletet adott a hazaiaknak. A sarokrúgást követően Cassano lőhetett kapura öt méterről, de pont Buffont sikerült célba vennie, így nem jött össze az egyenlítés az Internek.

68. perc: Barzagli vágta fel hátulról Cassanót, a jutalma egy sárga lap lett.

67. perc: Palacio terült el a tizenhatos előterében, de a játékvezető nem ítélt szabadrúgást a javára.

66. perc: Ranocchia le, Esteban Cambiasso be.

65. perc: Pirlo szögletét követően Vidal lőtt hatalmas luftot.

63. perc: Federico Peluso váltotta Asamoaht.

63. perc: Ranoccjia kapott sárgát Quagliarella lerántásáért.

60. perc: ÚJRA VEZET A JUVENTUS! Vidal ugratta ki a jobb oldalon Quagliarellát, aki még az alapvonal előtt visszatette a labdát középre, Matri pedig két méterről a kapuba lőtte a labdát Handanovic lábai között. 1–2

59. perc: Kwadwo Asamoah bal oldali beadását követően Padoin lőtt kapura jobb külsővel, Handanovic nagyot mentett.

58. perc: Chiellini lőtt távolról méterekkel a kapu fölé.

54. perc: EGYENLÍTETT AZ INTER! Cassano készítette le a labdát a remek ütemben érkező Palaciónak, aki berobbant három védő között a tizenhatoson belülre, majd higgadtan a bal alsóba gurította a labdát. 1–1

53. perc: Palacio került majdnem lövőhelyzetbe, de Barzagli szerelni tudta, majd Pereira ütközte le keményen az olasz hátvédet az ötösnél.

52. perc: Padoin próbálkozott meg egy átlövéssel a vizes talajon, de Handanovic könnyedén védett.

51. perc: Cassano tette be középre a labdát jobb külsővel, de az csak Buffonnak volt jó.

49. perc: Palacio cselezgetett a tizenhatos jobb sarkánál, de nem sikerült áthámoznia magát három védőn.

48. perc: Pirlo szabadrúgását követően Quagliarella fejelt a kapu mellé.

47. perc: Pereira most már nem úszta meg a sárgát, Padoin lábába rúgott bele egy egészségeset.

A Juventus nem cserélt a szünetben.

46. perc: A szünetben Álvarez helyére Fredy Guarín állt be.

46. perc: KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc: Cassano jobb oldali beadását követően Palacio fejelt Buffon kezei közé.

42. perc: Buffon fogta Pereira gyengécske lövését, amely pont középre ment.

40. perc: Marchisio centerezését követően Pirlo elé került a labda, aki kapura is durrantotta azt, Handanovic szépen mentett a bal alsó elől.

38. perc: Álvarez lőtt ballal a bal alsó sarok mellé, Buffon rajta volt a labdán a biztonság kedvéért.

38. perc: Gargano adott be borzalmasan a jobb oldalról, Bonucci könnyedén tisztázott.

34. perc: Andrea Ranocchia fejelt a kapu mellé egy bal oldali szögletet követően, de előtte már szabálytalankodott, így a Juventus jöhetett szabadrúgással.

31. perc: Pereira ezúttal Vidalt rúgta fel csúnyán hátulról, de most sem kapott sárgát.

29. perc: Pirlo adott remek labdát Vidalnak a jobb oldalon, de a chileinek nem sikerült túljárnia a kapujából remek ütemben kilépő Samir Handanovic eszén.

27. perc: Most Álvarez indította Palaciót, de reménytelen volt, hogy befussa a labdát.

25. perc: Matri indult be a bal oldalon, majd hét méterről a bal alsó sarok mellé lőtt. A visszajátszások alapján lesről indult a csatár.

24. perc: Pereira rúgta fel Padoint, de megúszta a sárga lapot.

23. perc: Pereira indította Palaciót, Buffon mentett a csatár elől fejjel.

21. perc: Andrea Pirlo szabadrúgása vágódott szögletre, a sarokrúgásból azonban nem lett semmi.

A két csapat eddig 214 tétmérkőzésen csapott össze egymással, ezeken a találkozókon pedig a rekordbajnok Juve áll jobban, a torinói együttes 94 sikere és 53 döntetlen mellett a fekete-kékek csak 67-szer diadalmaskodtak.

16. perc: Walter Gargano kapta a mérkőzés első sárga lapját, Giorgio Chiellini lábára csúszott rá a középpályás.

14. perc: Közben Claudio Marchisio kapott remek indítást, visszafejelte középre a labdát, ami Zanetti karjára pattant.

13. perc: HATALMAS EGYENLÍTÉSI LEHETŐSÉG! Álvaro Pereira bal oldali beadását Palacio fejelte le okosan a földre a kapu torkában, de Buffon valahogy kiszedte a labdát a gólvonalon állva.

12. perc: Cassano lőtt kapura jobbal, Gianluigi Buffon nagy bravúrral mentett szögletre a jobb alsónál.

10. perc: Palacio bal oldali beadása volt túlságosan magas Ricardo Álvarez számára.

7. perc: Arturo Vidal jobb oldali beadását Bonucci fejelte a kapu fölé három éterrel.

6. perc: Javier Zanetti jobb oldali beadását Leonardo Bonucci lőtte rá a saját csuklójára, de nem ítélt büntetőt a hazaiaknak a játékvezető.

3. perc: VEZET A JUVENTUS! Alessandro Matri lépte át okosan a labdát, Fabio Quagliarella pedig jó 27 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát állítgatás nélkül. 0–1

2. perc: Rodrigo Palacio került kis híján helyzetbe Antonio Cassano indítását követően, de sikerült tisztázniuk a vendégeknek.

1. perc: Az Inter kezdte a mérkőzést.

Andrea Ranocchia, az Internazionale labdarúgócsapatának védője szerint ismét képesek lehetnek legyőzni az éllovas Juventust a Derby d'Italián.

„Reméljük, meg tudjuk ismételni az őszi teljesítményünket. Ha csapatként funkcionálunk, legyőzhetjük a Juventust – nyilatkozta a Sportmediasetnek Andrea Ranocchia. – A Tottenham elleni visszavágóból kell erőt merítenünk, ahol igazi csapatként működtünk."

Ranocchia hozzátette: a csapat abszolút a kritizált Andrea Stramaccioni vezetőedző mögött áll, a céljuk, hogy kiharcolják a BL-indulást a szezonban.

Antonio Conte a Juventus edzőjeként tavaly nyerte meg első bajnoki címét, s most az ismétlésben reménykedik. Ehhez kellene az Inter elleni pontszerzés is, ami rengeteg energiájába kerülhet a Juventusnak. Conte nem is akar még a Bayernről beszélni.

„Rengeteget olvasok a Bayern elleni meccsünkről, de kérem, álljunk meg, most az Inter elleni bajnoki következik. Jelen pillanatban nem a müncheni meccs a legfontosabb számunkra, hanem az Inter elleni összecsapás – mondta Conte pénteken, kiemelve, a lehető legerősebb csapatát küldi pályára, igaz, vannak gondjai néhány kulcsemberével. – Nagy lépést tehetünk a bajnoki cím megszerzése felé, de ehhez nyernünk kell Milánóban. A válogatott szünetre tizenöt játékosom utazott el, nem mindenki tért vissza egészségesen. Mirko Vucsinics például lázas beteg.”

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi az Internazionale–Juventus bajnoki rangadó a Serie A 30. fordulójából.