A legtöbb szavazatot ugyanis a Crystal Palace futballcsapatának cheerleaderei kapták, de ez is kevés volt. A döntést Alesha Dixon, az angol Csillag születik c. műsor egyik zsűritagja vállalta magára.
„Az egész ország területéről érkezett cheerleadercsapatok bemutatója lenyűgöző volt – teljesen a hatásuk alá kerültem. Azért választottam a North London Wildcats csapatát, mert izgalmas, energikus, hihetetlenül tehetséges társaságról van szó, és meggyőződésem, hogy az olimpiai játékok nézői el lesznek ragadtatva a produkciójuktól."
„Meg kell, hogy mondjam, már alig várom, hogy feltűnjenek a brit csapat mellett, és segítsenek a nézőknek, hogy a lehető leglelkesebben szurkoljanak minden idők legjobb olimpiai csapatának" – lelkendezett Dixon.
Jenny Toghill edző, aki kilenc évvel ezelőtt maga alapította a csapatot, úgy nyilatkozott, hogy ez pályafutása csúcsa.
„Egyértelmű, hogy ez a legboldogabb pillanat. Valamikor hobbinak indult, de már minden időmet ez tölti ki. Nagyon jó a csapat, nagyon keményen dolgoznak, én pedig roppant büszke vagyok rájuk."
Amikor arról kérdezték, hogy szerinte Dixon miért választotta őket a kevesebb szavazat ellenére, Toghill így válaszolt:
„Szerintem valami olyasmit akart, ami nem olyan sztereotíp, vagyis hogy bikinis lányok szaladgálnak körbe, rázzák a pomponokat, ilyesmi. Mi sokkal atletikusabbak vagyunk ezeknél, és nagyon büszkék arra, hogy nem a sztereotíp mintát adjuk, ezért vannak a csapatunkban a lányok mellett fiúk is. Táncosok és tornászok is vannak köztük, úgyhogy különféle képességeket is meg tudnak mutatni.
Dixon döntése azonban felháborította a véleményét mindig kifejteni kész nézőket. Ezeknek az idézésétől eltekintünk, bárki fogalmat alkothat ezekről az interneten uralkodó általános beszólási szokások alapján.
Ezekhez képest üdítő volt a Crystal Palace fészbúkoldalán megjelent üzenet:
„Köszönjük szépen mindenkinek a szavazatát. Nem nyertünk ugyan, de sok sikert kívánunk a North London Wildcatsnak az olimpián! Szép volt."
Hiába, így is lehet...