Az elmúlt hónapok során rengeteg hírt hallhatott az átlagember a nehéz helyzetben lévő gazdaságról, az amerikai bankcsődökről és az elbocsátott emberek számának növekedéséről. A befektetők, bankok, vállalatok voltak az első vesztesei a recesszió beköszöntének, majd a munkavállalók is sorra kapták a rossz híreket a tengerentúlon.
A tipikus amerikai hobbijátékos a problémák közepette valószínűleg a korábbiakhoz képest nem annyira szívesen hódol kedvenc játékának, és kevésbé ad ki pénzt egy-egy versenyre, vagy ül be kedvenc pókertermébe szórakozni.
Tehát máris leszögezhetjük, hogy a pókert igenis érinti a gazdasági válság. Talán kevésbé, mint az élet sok egyéb területét, de érinti – a kérdés csak annyi, hogyan gyűrűzik be a válság a póker világába?
Egyfelől a hobbijátékosok számának csökkenése érinti a profikat is, akik bár – mivel megélhetésük a póker – nincsenek közvetlenül kitéve a munkaerőpiaci kereslet csökkenésnek, a kevesebb hobbijátékos között nehezebben keresik meg a szokásos „munkabérüket”.
Másfelől a pókert sok helyen még mindig szerencsejátéknak tartják, ezért az utóbbi időben (nehezen, de végre) elinduló enyhítési folyamatok, adózási kedvezmények után most – mivel a gazdaságoknak minden adóbevételre szükségük van – évekre kerülhet a további csökkentés reményétől.
Harmadrészt pedig a szűkülő játékosállomány – amit az online termek statisztikái szerencsére még nem mutatnak – a profi játékosok között is szelekciót eredményezhet, hiszen ahol kevesebb a hal, ott csökken a horgászok száma is.
További póker hírek, cikkek a www.poker24.hu oldalon!