Ezen hatások által leginkább veszélyeztetet célcsoportnak a gyermekeket és fiatalkorúakat jelölik meg, köszönhetően a szerencsejátékokhoz való egyre könnyebb hozzáférhetőségnek, akár interneten, akár az elterjedt játékkonzolokon keresztül.
A képviselők többsége által elfogadott jelentés megoldásként a tagállamokat egységes biztonsági intézkedések meghozatalára sarkallja, melyek között az internetes szerencsejátékok reklámozásának megtiltása, a korhatárok bevezetése, valamint a személyek által szerencsejátékra fordítható összegek korlátozása szerepelne.
A Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottság által elkészített beszámoló igazán sötéten festi le a szerencsejátékok online piacát, és az ott zajló tevékenységeket, melyek a csalás, a bundázás, valamint a pénzmosás melegágyai, legalábbis a bizottság szerint.
A végleges jelentés kiemeli, hogy az egyes országoknak joguk van a saját szabályozáshoz, ezen túlmenően pedig az online piaci résztvevők kötelesek alkalmazkodni az egyes tagországokban meglévő jogi keretekhez.
Nem véletlen, hogy a piaci szereplők rögtön felemelték a hangjukat az elfogadott dokumentum ellen.
Clive Hawkswood, a londoni székhelyű Remote Gambling Association (RGA) igazgatója elmondta, hogy az elfogadott beszámoló csak arra alkalmas, hogy megalapozatlanul és negatívan ítélje meg az online szerencsejáték piacának résztvevőit és a játékosokat. Szerinte nem áll más a háttérben, mint az egyes tagállamok masszív anyagi érdekeltsége a hazai szerencsejáték-piaci bevételekből.
Kiemelte, hogy a határozat ellentétes az Európai Bizottság erőfeszítéseivel, hogy meggyőzze a tagországokat a szerencsejátékok szabályozásának közös szintre emeléséről, egységes piac létrehozásáról.
Elfogadásra került egy kisebbségi véleményt tartalmazó jelentés is, mely kiemelte, hogy az online szerencsejátékokkal szemben felrótt veszélyek, mint pl. a függőség kialakítása, nem bizonyított, és megalapozatlan.
Emellett megfogalmazza a sokak által már korábban felvetett gondolatot, hogy az internetes szerencsejátékokra mint szolgáltatásra az Európai Unió alapelvei szerint, a szolgáltatások szabad áramlására és nyújtására vonatkozó szabályokat kellene alkalmazni.
Egy biztos, a közeljövőben nem számolhatunk azzal, hogy a kérdés uniós szinten egységesen legyen szabályozva, továbbra is az egyes tagországok hatáskörébe esik a szerencsejátékok, ezen belül is az internetes és online szerencsejátékok szabályozása.
További póker hírek, cikkek a www.poker24.hu oldalon!