A válság talán leglátványosabb hozadéka, hogy éppen a gombamód szaporodó termek növekedési üteme esett vissza drasztikusan. Magyarázható ez azzal is, hogy a piac egyre telítettebbé vált, nehezítve az újabb résztvevők belépését, de talán más is van a háttérben.
A befektetők egyre inkább az alacsonyabb kockázatú üzleti lehetőségeket keresik, így jóval nehezebbé vált az online pókertermek finanszírozhatósága.
Valószínűleg ilyen okok vezettek többek között a Bugsy’s Club termének bezárásához is. Az elmúlt hónapokban több terem, köztük a Fleet Street Poker és a Duplicate Poker volt kénytelen meghozni ugyanezt a fájó döntést. Most pedig a Bugsy’s ügyfelei maradtak hoppon, amikor bejelentkezéskor nem a saját számlájukat, hanem egy üzenetet találtak a képernyőn, melyben a tulajdonosok megköszönték a játékosok eddigi támogatását, és elégedetten konstatálták, hogy kitűzött céljaiknak, azaz hogy maximálisan kiszolgálják a felhasználókat, eleget tettek. Ezután a lényegről is szó esett, miszerint a terem rajta kívülálló okokból – utalva a gazdasági krízisre és a pénzügyi lehetőségek beszűkülésére – nem képes tovább kiszolgálni a játékosokat, ezért azonnali hatállyal beszünteti tevékenységét.
A felhasználóknak mégsem kell aggódniuk, mert a Bugsy’s egyezséget kötött a PokerStarsszal, hogy a világ legnagyobb online pókerterme átveszi az összes játékost, megtartva számláikat. Minden érintettet e-mailben értesítenek a várható változásokról. Az események gyorsaságát jól jellemzi, hogy a terem ügyfélszolgálata is át van irányítva a PokerStarsra. Rossz hír viszont azoknak, akik nem csekély mennyiségű hűségpontot gyűjtöttek össze számlájukon, hogy ezek valószínűleg elvesztek számukra.
A pókerjátékosok fogyasztói magatartására hatással levő tényezők egy külön cikket is megérnének, mégis, ezek ismeretének hiányában is látható, hogy a válság szinte alig volt hatással a termek játékosállományára, nincs szignifikáns visszaesés az asztalok látogatottságában. Bizonyára mivel mindenki a saját zsebére játszik, számításba veszi a lehetőségeit, viszont aki eddig pókerezett, akár profi-, akár hobbiszinten, az szinte biztos, hogy nem változtat ezen a szokásán a gazdasági helyzet hatására sem. Aki mindennapi pénzkeresetének választotta ezt a játékot, értelemszerűen nem fog visszavenni a tempóból azért, mert csődbe megy a szomszéd húsbolt vagy autógyár. Aki pedig csupán szórakozásból ül le kártyázni, az viszonylag olcsón juthat kikapcsolódáshoz, verseny- és sikerélményhez. Nem utolsósorban sokan látnak gyors meggazdagodási lehetőséget is a játékban. Attól tehát nem kell tartanunk, hogy ezután vadászni kell majd a játékosokat, vagy uborkaszezon köszönt be a nagyobb termeknél.
További pókerhírek és -cikkek a www.poker24.hu oldalon!