NEYMAR (futball, Brazília)NEYMAR (futball, Brazília)
Volt már, hogy felvetődött Önben a kérdés, miközben látta, hogy Neymar végigcselezi magát a pályán, körülötte tíz Eibar-játékossal: képes lenne erre egy esős paksi délutánon is?
Ha a fenti kérdésre a válasz „igen”, lehet örülni, ilyen közel talán sosem járunk majd ahhoz, hogy megtudjuk, mire képes Neymar, ha egyedül kell csodát tennie.
Persze, ebben van némi túlzás, ám az tény, hogy az egy-két sztárral kiegészülő U23-as selecao messze nem a legerősebb, így ha hazai közönség előtt tündökölni akar a Barcelona klasszisa, meg kell izzadnia rendesen.
Sokat elmond egyébként, hogy a teljes keretben mindössze négy olyan játékos van, aki nem Brazíliában futballozik: az egyik pont Neymar – a PSG-t erősítő Marquinhos, a laziós Felipe Anderson és a barcás Rafinha a „maradék”.
Ráadásul a brazilok első meccse is azt bizonyítja, nem lesz könnyű a Barca klasszisának élete, kezdésként egy 0–0 jött csak Dél-Afrika ellen, ráadásul Neymart itt-ott ki is fütyülték, annyira tanácstalan volt.
Ez egyébként annak is a következménye, hogy bármikor megszólal, úgy állítja be Brazíliát, mintha a Sátán által nyitott wellnesshotel lenne.
TRAYVON BROMELL (atlétika, Egyesült Államok)
Az egyik legnagyobb amerikai ígéret, akinek ráadásul nem volt rövid az útja Rióig. Az 1995-ös születésű, mindössze 21 esztendős futó 2014-ben junior-világrekordot futott (10.01), ezt követően pedig csak gyorsult, csak gyorsult.
Bromell egyéni legjobbja jelenleg 9.84 másodperc, igaz, hátszélben már futott 9.77-et is, így nem csoda, hogy hazájában biztosak benne, Rióban ott lesz a dobogón a fiatal futó.
Amerikában csak az „új Boltként” emlegetik, és olyanról is sugdolóznak, hogy igazi meglepetést okozhat, amikor rá szegeződik a világ szeme…
LAWRENCE OKOLIE (ökölvívás, Nagy-Britannia)
Ha nem hallott még Lawrence Okolie-ról, ne ijedjen meg, Anglián kívül kevesen ismerik a nevét, a Wikipedia-oldalán is csupán a születési dátuma szerepel, és az, hogy indul az olimpián.
A brit bokszolót azonban a szakértők esélyesnek tartják a nehézsúlyúak közt akár az aranyérem megszerzésére is.
Pedig nem indult könnyen az 1992-es születésű bokszoló pályafutása sem, gyermekként életveszélyes állapotba került a súlya miatt. Ekkor Okolie-nak meg kellett hoznia élete legnehezebb döntését, ő pedig a sportot és az álmát választotta.
Hat hét alatt minden felesleges kilótól megszabadult, az olimpiára pedig olyan formába lendült, hogy minden ellenfele összerezzen, amikor meglátja belépni a ringbe!
SARAH ATTAR (atlétika, Szaúd-Arábia)
A hosszútávfutó Londonban, 2012-ben történelmet írt: ő volt az első szaúdi nő, aki olimpián indulhatott. Annak ellenére, hogy a 800 méterre specializálódott atléta messze nincs ott az élmezőnyben, rengetegen kíváncsiak Sarah Attarra Brazíliában is.
Igazi közönségkedvenc az amúgy kaliforniai születésű, anyai ágon amerikai származású atléta (innen a nem éppen arab jellegű keresztnév), aki Londonban, a saját futamában az utolsó előttitől is 30 másodperccel volt lemaradva, mégis álló ováció fogadta, amikor áthaladt a célvonalon.
Nagy valószínűséggel Rióban is ez várható, itt azonban már három társával együtt képviseli a szaúdi nőket!