Öten álmodták meg a létesítményt, köztük az NB I-es MAFC-ban most is röplabdázó Vocskó Máté. Kissé elfogult módon elsősorban a strandröplabdás elképzelésekről kérdeztük a tulajdonos-ügyvezetőt (a másik főnök dr. Szieben László), és rögtön felvetettük, hogy a magyar beachvolley messze jár az európai középmezőnytől is, azaz lesz miért felszántani a homokot.
„A nulláról kezdődik most az építkezés, de igen jó tervekkel indul neki a kooperációnak Poór Csaba, a Magyar Röplabdaszövetség elnöke – mondta Vocskó Máté. – Stratégiai partnerünk az MRSZ, ennek megfelelően majdnem minden hétköznapon és hétvégén kap idősávokat a szövetség, hogy segítségünkkel meg tudja valósítani saját programját. Így a strandröplabda-válogatott a Sunrise Beachen tarthatja meg az edzéseit, miként a röpisuliprogramok is megvalósulhatnak, és létrejöhet egy utánpótlásközpont is. A szövetség is támogat minket a saját eszközeivel, vagyis elkezdődött a közös gondolkodás.”
Vocskó szerint biztosan fejlődni fog a hazai strandröplabda a következő 10 évben, kérdés, milyen ütemben. Ezért fontos a versenyek, utánpótlás-viadalok rendezése, a 12 hónapon keresztül tervezhető és megvalósítható felkészülés. Vagy például a kapcsolatfelvétel más országokkal. A szerb utánpótlás- és felnőtt strandröplabda-válogatott például rendszeresen a Sunrise Beachen tartja majd meg edzőtáborait, itt készül fel a versenyszezonokra. Ahogy a tulajdonos-ügyvezető magyarázta: „A régióban mi vagyunk nekik a legkedvezőbb feltételeket nyújtó létesítmény.” A szerbek szombattól két-két férfi- és női párossal készülnek egy hétig a Sunrise Beachen.
A tulajdonosok nem lazsálnak, már ebben a téli szezonban (egészen áprilisig) is terveznek viadalokat, például egy rangosabb kupa programba iktatása is várható.
Érdekesség, hogy csak november 3-án írták alá a szerződést, azaz negyven nap alatt hozták létre a mostani körülményeket. De miért volt ennyire sürgős?
„Nem volt sürgős – felelte Vocskó Máté. – Ez már egy létező, ráadásul szerencsés épületszerkezetű létesítmény volt, igazából a belsőt kellett magunkra szabni. Előprojektjei már voltak, ezeknek a kombója lett a ház. A nyár végén találtam rá, adódtak más alternatívák is, de itt állapodtunk meg.”
A „nagyterem” 2800 négyzetméter, de másik kettő is rendelkezésre áll plusz 1400 négyzetméterrel, itt szeretnék létrehozni az utánpótlásközpontot. Fejlesztették a levegőcsere-rendszert, bővítették a hőlégbefogót, egy méretes kazán szolgálja ki a vizes-hőlégbefogókkal a létesítményt. Plusz tizenhárom ventillátort is beépítettek, hogy át tudják fűteni a nagy légteret, egyúttal a homok felső tizenöt centis rétegét is melegen tudják tartani. Bármikor tudnak 20-25 fokot prezentálni, a leghidegebb télre is felkészültek.
A központi teremben 1000 négyzetméteres a homokos felület, amely négy strandröplabda- vagy strandtenisz, illetve két strandkézilabda- vagy strandfocipályát foglalhat magába, de ugyanúgy lehet majd strandtollaslabda-, strandbirkózó-, strandszumó- és strandfrizbiversenyeket is rendezni. Emellett beachfitnesz-edzésekre is alkalmas a létesítmény, miként 110 négyzetméteres falmászófelülettel is gazdagodni fog a Sunrise Beach.