Női röplabda Extraliga: vezet az Újpest az ötödik helyért

2024.04.19. 20:53
Az Újpest 2–1-re vezet a Nyíregyháza ellen az ötödik helyért zajló párharcban (Fotó: Fatum-Nyíregyháza/Facebook)
Az Újpest 3:0-ra nyert a Nyíregyháza otthonában a női röplabda Extraliga rájátszásában pénteken, az ötödik helyért zajló párharc harmadik mérkőzésén, így összesítésben 2–1-re vezet.

A magyar szövetség honlapja szerint a fővárosiaknál Whitney James 14, Alekszandra Milanova 13 pontot ütött. A hazaiaknál Asly Antivero 12 ponttal zárt. A párharc következő mérkőzését hétfőn rendezik Újpesten.

A hetedik helyért zajló párharc harmadik meccsén a házigazda Balatonfüred kétjátszmás vezetése után a Diósgyőr egyenlített, de az ötödik szettet ismét a hazaiak nyerték, így 2–1-es előnyben vannak. Diaris Pérez 19, Lucja Laskowska 17 ponttal segítette a füredieket, a túloldalon Egri Klaudia és Marija Skorics 16-16 pontig jutott. A következő meccset kedden rendezik Miskolcon.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
Fatum-Nyíregyháza–Újpesti TE 0:3 (–19, –19, –21)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, az Újpest javára.

A 7. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
Szent Benedek RA–DVTK Ongropack 3:2 (14, 21, –23, –15, 6)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Szent Benedek RA javára.