Ha nem is parádézott, de megint nyert a Real

2006.02.12. 01:20
A Real Madrid a brazil Robinhónak az 5. percben és Raúl Bravónak a 93. percben szerzett góljával 2-0-s győzelmet aratott az Athletic Bilbao otthonában a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A királyi gárdának ez volt sorozatban az ötödik győzelme és a hatodik veretlenül megvívott mérkőzése a ligában.
Robinhónak (balra) nem volt arany élete a bilbaói védők szorításában
Reuters
Reuters
Meglehetősen unalmas mérkőzésen nyert a Real Madrid az Athletic Bilbao ellen a spanyol élvonal 23. fordulójában, de ezzel a szerény különbségű győzelemmel nem nagyon sikerült jóvátennie a Zaragoza elleni 6-1-es kupavereséget.

A brazil Robinho már a mérkőzés 5. percében megszerezte a vezetést a blancóknak, miután olyan átadást kapott Zinedine Zidane-tól, amellyel a kapuig mehetett (0-1).

A következő 85-87 percben nem kellett tövig rágniuk a körmüket a szurkolóknak, a Real nem parádézott, a baszk együttes pedig nem volt képes igazán nagy gólhelyzetet kialakítani Iker Casillas kapuja előtt.

Végül a 93. percben egy sakk-mattra kijátszott támadás végén a csereként beállt Raúl Bravo passzolta a hálóba Robinho keresztlabdáját (0-2), és ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A fővárosi sztárcsapatnak ez volt a 14. bajnoki győzelme ebben a szezonban, és a holnapi Valencia–Barcelona mérkőzés előtt hét pontra csökkentette a hátrányát a fő rivális, éllovas katalán együttesel szemben.

Idegenben hetedszer sikerült nyernie Juan Ramón Lopez Caro vezetőedző együttesének, amely hat forduló óta veretlen a Primera Divisiónban.

Ronaldo ezúttal nem sok vizet zavart
Reuters
A Real Madridnak kedden a mostaninál sokkal nehezebb feladatot kell megoldania, ha ugyanis tovább akar jutni a Király Kupában, akkor a rendes játékidőben legalább öt góllal le kell győznie a Real Zaragozát a Bernabéu-stadionban.

A Zaragoza egyébként ma 1-1-es döntetlent játszott az Osasunával. A vezetést Szavo Milosevics szerezte meg a hazaiaknak a 3. percben, de a zaragozai Ponzio az első félidő vége előtt nem sokkal egyenlített, és a második játékrészben már nem változott az eredmény.

A Sevilla gólparádét rendezett a Cadiz otthonában. Sorrendben Saviola, Puerta, Kepa és Kanouté volt eredményes, így a végeredmény 4-0 lett a vendégeknek.

A forduló rangadóját, a harmadik helyezett Valencia és a listavezető Barcelona mérkőzését vasárnap 21 órakor rendezik a Mestalla-stadionban.

A Valencia 11 forduló óta veretlen, míg a Barca 14 fordulón át tartó sikerszériája a legutóbbi játéknapon szakadt meg.