„Az előttünk álló szezonban kiegyensúlyozottabb szereplésre számítok az Osasunától” – válaszolta Vadócz Krisztián a Nemzeti Sport Online kérdésére. A pamplonaiakat az előző szezonban még a kiesés szele is meglegyintette, ám a kiegyensúlyozott mezőnyben egy jó hajrával végül odaértek a kilencedik helyre. Amely nem mellékesen az elmúlt öt idény legjobbja lett végül.
„Egyrészt csatárposzton erősödtünk, a támadójátékunknak eredményesebbnek kell lennie, másrészt arra alapozok, hogy a mostani felkészülésünket az előző idény közben érkező vezetőedzőnk, José Luis Mendilibar vezetésével tudtuk le, teljesen más munkát végeztünk el vele, mint korábban elődjével, José Antonio Camachóval. És azért csapatként is együtt dolgozik már a keret döntő része, ennek az érettségi folyamatnak az öltözőben és pályán is van jótékony hatása. Mindezt összegezve nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ezúttal az európai kupaindulást jelentő helyek felé is kacsingathatunk."
De vajon Vadócz Krisztiánnal vagy nélküle? A légióst még egy évig köti szerződése az Osasunához, de a nyáron többször írtak a spanyol sportlapok, internetes portálok arról, hogy a klub értékesítheti a középpályást.
„Én úgy készülök, méghozzá teljes intenzitással, hogy kitöltöm a szerződésemet az Osasunánál, és még a korábbiaknál is nagyobb szerephez jutok. Ettől függetlenül valóban történhetnek változások, menedzsereim folyamatosan egyeztetnek a sportigazgatóval, hogy a legideálisabb legyen minden" – a középpályás korábbi nyilatkozataiban már többször célzott arra, pályafutása során eddig mindig sikerült szakmailag eggyel magasabb lépcsőfokra lépnie. Ezt szem előtt tartva a Primera División egyik középcsapatából bizony nem egyszerű a továbblépés egy magyar légiós számára.
Saját és csapata jövője mellett Vadócz Krisztián beszélt arról is, mit vár a világ egyik legszínvonalasabb bajnokságának tartott Primera Divisióntól.
„Az előző idényben a Barcelona és a Real Madrid igencsak kimagaslott a mezőnyből. Mivel mindkét együttes meg tudta őrizni értékeit, és ráadásul még kiválóan is erősítettek a nyáron, így várhatóan ezúttal is ők futnak majd kiélezett versenyt az első két helyen. Bár az előző párharcuk is nagyon szoros volt, idén a madridiak még inkább megnehezíthetik a katalánok dolgát. Egyrészt önmagában ettől is izgalmasabb idényre számítok, másrészt viszont a bronzéremért és a BL-indulásért immár hagyományosan versenyben lévő klubok, a Valencia, a Sevilla és az Atlético párharcába ezúttal a nagyon megerősített Málaga is markánsan beleszólhat."
A Barcelona és a vezérhajón keresztül úgy általában az egész spanyol futball egyfajta etalonként, követendő példaként szolgál a világ labdarúgása számára. De vajon az iskolát jelentő filozófiájuk másolható, utánozható-e? Felnőtt vagy utánpótlás szinten átültethető-e az a fajta szakmai tudás, amiknek sikereiket köszönhetik?
„Erre határozott és tömör választ lehet adni: nem. Amit a katalánoknál és a spanyoloknál most látunk, az tíz, de még inkább tizenöt év kemény és következetes munkájának az eredménye, annak a gyümölcsét aratják most le több fronton. A Barcelona játéka egy fantasztikus utánpótlásmunkára épül, és azért juthatott idáig, mert minőségi játékosok évek óta nívós meccseken lépnek pályára. Ráadásul rendre eljutnak a végkifejletekig is, így még több, még színvonalasabb mérkőzéshez jutnak, ami edzéseken és kevesebb téttel bíró találkozókon modellezhetetlen. Felnőtt csapatba ezt a struktúrát – hasonló eredményességet várva – nem lehet átültetni. Le kellene menni az alapokig, de még ott sincs biztosíték semmire, tekintve, hogyha hiába a szakmailag tökéletesen felépített edzésmunka az akadémiákon, ha ehhez nem párosul házon belül kellő versenyhelyzet, azon kívül pedig kellő versenyeztetés."