A Barcelona könnyed sikerrel foglalta vissza a spanyol trónt

2014.01.26. 20:57
Alexis góllal tett pontot a meccs végére, a Camp Nouban ő a Barca legeredményesebb játékosa (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 21. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Barcelona 3–0-ra legyőzte a Málaga együttesét. A Barca az első félidőben Piqué révén szerezett vezetést, majd a második játékrészben Pedro és Alexis Sánchez is eredményes volt. A katalánok győzelmükkel sikeresen visszafoglalták ideiglenesen elveszített éllovas pozíciójukat, de továbbra is csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a szintén 54 pontos Atlético Madridot, a Real Madrid 53 ponttal a harmadik.

A Barcelona nem a legjobb bajnoki formában, két idegenben elért döntetlennel a háta mögött és ennek köszönhetően közvetlen üldözői lihegésével a nyakában várta a 21. spanyol bajnoki fordulót, ráadásul a héten posztjáról önként lemondó elnök, Sandro Rosell távozása és az egyre csak bonyolódó Neymar-ügy sem segítette a nyugodt felkészülést.

A fordulóban korábban pályára lépő Real Madrid és az Atlético Madrid is legyőzte soros ellenfelét, így a Barcelonának az első pozíció megőrzéséhez mindenképpen három pontra volt szüksége a Camp Nouban története során mindössze egyetlen egyszer győzedelmeskedő, a bajnokságban három forduló óta gólképtelen Málaga ellen.

A mérkőzés ennek megfelelően is kezdődött, a Puyol és Iniesta nélkül felálló Barcelona az első percektől saját tizenhatosára szegezte a vendégeket, de a fogást nem igazán találta a védőfalon. Az első félidőben Alexis Sánchez, Fabregas, Jordi Alba és a spanyol bajnokságban 120 napja gólképtelen Messi (ilyen a 2006–2007-es szezonban fordult elő utoljára) is helyzetbe került, de a vezetést sorozatban második mérkőzésén (a Primera Divisiónban összességében 12. alkalommal) eredményes Gerard Piqué szerezte meg. A hátvéd Xavi (sokadik) szöglete és Alexis Sánchez csúsztatása után csapott le a labdára, és nem hibázott közvetlen közelről. 1–0

A Málaga alig jelentett veszélyt Valdés kapujára, ráadásul az első félidő derekán sérülés miatt legeredményesebb támadóját, Roque Santa Cruzt is elvesztette.

A második félidő kezdetén Piqué majdnem duplázott, egy újabb Xavi-szöglet után a kapufára fejelt, de pár perccel később Pedro már nem kegyelmezett: Messi passzát váltotta gólra egy védő elfektetése után. 2–0

Újabb öt perccel később Pedro az előkészítésből is kivette a részét, Messi ellenfél térfelén elkövetett labdaszerzését követően ismét pontos labdával találta meg a spanyolt, aki Alexis Sánchezt hozta kihagyhatatlan helyzetbe, és a chilei le is zárta a meccset. 3–0

A Barcelona a várakozásoknak megfelelő, könnyed és fölényes győzelmet aratott a rendkívül harmatos, támadásban teljesen ötlettelen Málaga ellen, és két döntetlen után nyert ismét, így továbbra is vezeti a spanyol bajnokságot.