Király-kupa: őrületes Atlético-Barca, ötgólos félidő, két piros lap

2015.01.28. 20:55
<strong>Neymar a Barca legutóbbi hét góljából négyet szerzett, ötödször talált be az Atléticónak</strong> (Fotó: Action Images)
Az FC Barcelona jutott a spanyol Király-kupa elődöntőjébe, miután 3–2-es győzelmet aratott az Atlético Madrid otthonában, összesítésben 4–2-re felülmúlva a spanyol bajnoki címvédőt. A végeredmény már az őrületes első félidőt követően kialakult, a találkozót kettős emberhátrányban befejező Atlético Madrid a második játékrészben már nem tudott változtatni öngóllal és piros lapokkal megpecsételt sorsán.

Gólgazdag első félidőt produkáltak a csapatok. A Real Madrid elleni kupavisszavágó után ismét az első percben elsült Fernando Torres lába, így 38 másodperc után ledolgozta hátrányát az Atlético Madrid. Gyors válasz érkezett a Barcelonától, egy pazar kontra végén (Messi, Suárez volt a labda útja) Neymar egyenlített (1–1).

Nem esett össze a kapott góltól az Atlético, amely óriási energiákat mozgósított egész pályás letámadásához. Összeesett viszont Juanfran, akivel egy kötény kiosztása után Mascherano volt szabálytalan. Az argentin a vonalon állt, de így is büntetőt kapott az Atlético. Raúl García nem hibázott, fél óra elteltével ismét előnyben volt az Atlético (2–1), de a kapott gól miatt már kétgólos győzelemre volt szüksége.

Az első félidő hajrájában eldöntötte a továbbjutás kérdését a Barcelona. A 38. percben Rakitic szöglete és Busquets csúsztatása után Miranda öngóllal egyenlített(2–2), majd két perccel később Neymar megszerezte második találatát, így a szünetre már a Barcelonánál volt az előny (2–3).

Az első félidő legtréfásabb jelenetében Jordi Alba a partjelző „ütésétől” esett össze.

A Barcelona 45 perc alatt három gólt szerzett az Atlético Madrid ellen, az előző szezonban hat meccsen volt képes ugyanerre.

A szünetben is zajlottak az események, a játékvezető ugyanis (reklamálás miatt) a hazaiaktólkiállította Gabit, így a folytatásban tíz emberrel játszott az Atlético Madrid. Arda Turan a második félidő legelején a partjelző felé hajította egyik cipőjét, de megúszta sárga lappal.

Az emberhátrány és a Barcelona (összesítésben) kétgólos előnye rányomta bélyegét a második félidőre, amelyben a vendégek sokkal többet birtokolták a labdát, és tették ezt inkább az Atlético Madrid térfelén.

A tűz már egyik csapat játékosaiban sem égett igazán, feljegyezhettünk néhány ígéretes helyzetet, de a lényegi kérdések egy óra játékot követően eldőltek.

Az FC Barcelona és az Atlético Madrid 17 napon belül háromszor találkozott, mindhárom mérkőzést a katalánok nyerték meg (1–0, 3–1, 3–2). A kupában otthon és idegenben is sikerült ez Messiéknek, akik így abszolút megérdemelten (4–2-es összesítéssel) jutottak a legjobb négy közé a spanyol Király-kupában.

Atletico Madrid 2:3 Barcelona - All Goals...by SportPlusTV

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
Atlético Madrid–FC Barcelona 2–3
(össz.: 2–4)
Madrid, Vicente Calderón Stadion. Vezette: Jesús Gil
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Juanfran (Gámez 59.), Giménez, Miranda, Siqueira – Gabi, Mario Suárez, Arda Turan (Cani 62.), Raúl García – Griezmann (Saúl 46.), F. Torres. Vezetőedző: Diego Simeone.
BARCELONA:
Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano (Mathieu 62.), Jordi Alba – Busquets, Rakitic (Rafinha 70.), Iniesta – Messi, Luis Suárez, Neymar (Pedro, 77.). Vezetőedző: Luis Enrique.
Gólszerző:
F. Torres (1.), Raúl García (30. – 11-esből), ill., Neymar (9., 41.), Miranda (38. – öngól).
Kiállítva: Gabi (Atlético Madrid, a szünetben), Mario Suárez (84.)

A TALÁLKOZÓ LEGFONTOSABB ESEMÉNYEI:

2. FÉLIDŐ

92. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
A BARCELONA KETTŐS GYŐZELEMMEL JUTOTT A KIRÁLY-KUPA ELŐDÖNTŐJÉBE.
91. perc:
Torres került helyzetbe, miközben Simeone tapsolja játékosait és a szurkolókat az oldalvonalnál.
90. perc:
Kettő perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: Cani is begyűjtött egy sárga kártyát a hazaiaktól.
84. perc: PIROS LAP! Mario Suárez taposta meg hátulról Messit, második sárga lappal kiállította a játékvezető.
Kilenc emberrel az Atlético Madrid a hajrában.
83. perc:
Giménez sárgult be, Suárezzel találkozott – a játékvezető szerint szabálytalanul.
81. perc:
Iniesta kapott nagyon jó ütemű kiugratást, de nem tudta ellőni a labdát Oblak mellett. Pedro ismételhetett, azt is hárította az Atlético kapusa.
77. perc: Neymart Pedro váltotta,
a brazil nem fogadta túl jól a cserét. A triplázásra hajtott?
73. perc: Dani Alves
kapott sárga lapot, hátulról lépett oda ellenfelének a brazil.
72. perc:
Neymar készített le lövésre Messinek, aki 15 méterről laposan Oblak kezébe lőtt.
71. perc: Hatalmas védés Ter Stegentől
, Cani vette át mellel a labdát és lőtt kapura 10 méterről.
70. perc:
Újabb barcelonai csere, Rakitic ment le, Rafinha állt be.
69. perc:
Az első félidővel teljesen ellentétes játékot látunk, csendesen csordogál a játék, a Barcelona támad, az Atlético védekezik.
67. perc:
Messi tekerte kapura a szabadrúgást, kifejelte az egyik hazai védő a labdát.
66. perc:
Messi harcolt ki szabadrúgást a jobb oldalon, ígéretes helyen.
64. perc: Labdabirtoklás: 39:61 százalék.

62. perc:
Mindkét csapat cserélt. A Barcában Mascheranót Mathieu váltotta, a túloldalon Arda Turan ballagott le, a Villarrealtól a télen érkező Cani állt be.
59. perc:
Újabb csere hazai oldalon: Juanfran ment le, Gámez a pályán.
58. perc:
Suárez most a kapunak háttal próbált gólt szerezni lövése fölé ment.
57. perc: Suárez lövése vágódik le Mirandáról.
53. perc: Amire a hazaiaknak nem nagyon van válasza.
52. perc: Képes felállni ilyen nehéz helyzetből az Atlético? Eddig a Barcelona dominálja a második félidőt.
49. perc:
Tüntetnek az Atlético Madrid drukkerek, akik hátat fordítottak a mérkőzésnek.
– Az első félidő végén, már az öltözőbe felé menet is forrtak az indulatok. VIDEÓ!
47. perc: Arda Turan hajította a partjelző felé a cipőjét mérgében
, (csak) sárga lap a jutalma. Mondhatni, már csak ez hiányzott erről a tényleg őrületes mérkőzésről.
46. perc:
Cserélt az Atlético: Griezmann nem jött vissza a pályára, Saúl állt be.
46. perc: Folytatódik a találkozó, az Atlético Madrid hozta ismét játékba a labdát.
10 EMBERREL AZ ATLÉTICO MADRID! GABIT A SZÜNETBEN, AZ ÖLTÖZŐFOLYOSÓN TÖRTÉNT DULAKODÁS MIATT KIÁLLÍTOTTA A JÁTÉKVEZETŐ.

1. FÉLIDŐ

45. perc: VÉGET ÉRT az első félidő! Az Atlético Madrid egygólos hátárnyban mehet a szünetre, két góllal kell(ene) nyernie a továbbjutáshoz.
43. perc:
Lionel Messi is besárgult, szintén reklamálásért.
42. perc:
Gabi kapott sárga lapot reklamálásért.
41. perc: GÓL! FORDÍTOTT A BARCELONA! 2–3!
Messi tálalt a bal oldalon hatalmas sebességgel érkező Jordi Alba elé, aki középre tette a labdát, ahol Neymar a kapust kicselezve megszerezte második gólját. VIDEÓ!
41. perc:
Majdnem ott a harmadik hazai gól! Griezmann közvetlen közelről Jordi Albát rúgta telibe, aki elfordulva, kézzel blokkolta a lövést. Önvédelemnek tűnt, nincs büntető.
38. perc: GÓL, ÖNGÓL! MÁSODSZOR IS EGYENLÍTETT A BARCELONA! 2–2!
Rakitic szögletébe Busquets csúsztatott bele, a felszabadítani próbáló Miranda viszont olyan balszerencsésen ért a labdához, hogy a saját kapujába lőtt. VIDEÓ!
37. perc: Nagy helyzet a Barcelona előtt!
Rakitic vehette át a labdát 10 méterre a kaputól, lövése megpattant, így szöglet jöhet.
34. perc: Érdekes, hogy több hosszú indításra kényszerül a Barcelona, amelyet nagy nyomás alatt tart az Atlético folyamatos letámadásával.
– Luis Suárez mai gólpasszával már tíznél jár a szezonban, a Liverpoollal az előző idényben összesen 14-ig jutott.
32. perc:
Rakitic tekerte középre a Barcelona szögletét, Suárez tette bele a fejét, csemege volt Oblaknak.
30. perc: GÓL! Raúl García
a jobb alsó sarokba lőtt, 2–1! Ter Stegen érezte az irányt, de nem tudott védeni.
28. perc: BÜNTETŐT KAPOTT AZ ATLÉTICO MADRID!
Mascherano volt szabálytalan Juanfrannal szemben. Az argentin kötényt kapott a spanyoltól, de úgy tűnt, hogy még a tizenhatos vonalán szabálytalankodott. VIDEÓ!
28. perc:
Griezmann ezúttal lövéssel próbálkozott, Ter Stegen a helyén volt.
26. perc:
Griezmann harcolt ki szögletet, a francia is adta be, az oldalhálót találta el.
25. perc:
Juanfran kötényt adott Jordi Albának, aki két kézzel lökött, mégsem fújt a játékvezető.
24. perc:
A beadás nem talált társat, tisztázott a Barcelona.
24. perc:
Iniesta volt szabálytalan Arda Turannal, jó helyről rúghat szabadot az Atlético.
21. perc: Mókás jelenet!
Az éppen lengető partjelző (vétlenül) fejbe kólintotta a mellette elhaladó Jordi Albát.
20. perc:
A gyors gólváltást követően lecsendesedett a mérkőzés, a Barcelona próbálja lassítani a játékot.
18. perc: Neymar talált a kapuba, de sípszó után.
Ter Stegen kirúgásból indította a brazilt, de les miatt a bíró megállította az akciót.
17. perc:
Az Atlético Madrid első szöglete érkezett a kapu elé, Torres fejelt, de nem veszélyes a kapura.
14. perc: Sárga lap! Raúl García
elkésve csúszott oda Jordi Albának. 6:1 a szabálytalanságok aránya.
9. perc: GÓL! NEYMAR EGYENLÍTETT A BARCELONÁNAK! 1–1!
Hamar egyenlítettek a katalánok! Messi egy szép csellel játszotta tisztára magát a bal oldalon, Suárezhez passzolt, aki azonnal indította Neymart, aki pár méteren át vezette a labdát, majd 8 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot. Oblak kicsit benne volt azért. Az Atléico Madridnak legalább két gól kell a továbbjutáshoz! VIDEÓ!
– Torres 183 játékperc alatt három gólt szerzett az Atlético Madridban. Előtte 672 perc alatt szerzett egyetlen találatot.
6. perc:
Messi jobb oldali szöglete nem okozott veszélyt.
5. perc: Újabb katalán szabadrúgás, szinte ugyanonnan, mint egy perccel korábban. Rakitic ezúttal a kaput célozta meg, Oblak tolta ki szögletre.
Összesítésben jelenleg 1–1 az állás, azaz ha így marad, hosszabbítás következik.
4. perc:
Rakitic tekerte középre a Barcelona szabadrúgását a bal oldalról, kifejelték a hazaiak.
1. perc: GÓL! 38 MÁSODPERC UTÁN VEZET AZ ATLÉTICO MADRID!
Egyetlen perc sem kellett a hátrány kiegyenlítéséhez az Atléticónak! Siqueira szerzett labdát és továbbított Torreshez, aki a kaputól 17 méterre egy csellel becsapta Mascheranót, majd a bal alsó sarokba lőtt, a labda a kapufa érintésével érkezett meg a hálóba. VIDEÓ!
1. perc:
A hazai közönség azonnal belekezdett, hatalmas füttyszó fogadta az első katalán labdaérintéseket.
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a sárgában futballozó Barcelona indította útjára a labdát.

– Közben az egyik kapuval is gond akadt.
– Kisebb technikai nehézségei akadtak a játékvezetői négyesnek, de elhárultak.
– Az Atlético Madrid még soha nem jutott tovább a Király-kupában, ha az első mérkőzést elveszítette a Barcelona ellen.
– A Barcelona még soha nem esett ki a Király-kupában, ha az első mérkőzésen, hazai pályán 1–0-ra nyert.
Köszöntjük olvasóinkat, a csapatok már a pályán, pillanatokon belül kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

Az FC Barcelona hatmérkőzéses győzelmi sorozatban van, az Atlético Madrid legutóbbi hat találkozójából hármat nyert meg. Kettőt elveszített a Barcelona ellen, egyszer pedig a Real Madriddal játszott döntetlent.

A találkozó beharangozóját itt olvashatja el.

Az első mérkőzés összefoglalóját itt olvashatja el.