La Liga: a Villarreal kiütötte a Bilbaót, továbbra is veretlen

2015.09.20. 20:08
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában a Villarreal hazai pályán 3–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót.

A Villarreal első gólját Bruno Soriano tizenegyesből szerezte. Ez volt a 42. gól, amit Gorka Iraizoz, a Bilbao kapuvédője büntetőből kapott a La Ligában, ami toronymagasan rekord a jelenleg is a bajnokságban játszó kapusok között. A „sárga tengeralattjáró” második találatát Mario Gaspar25 méteres bombagólja révén szerezte meg, majd Léo Baptistao is eredményes volt. A baszkok a csereként beállt Aritz Aduriz góljával szépítettek a hajrában.

A Bilbao harmadik vereségét szenvedte el a mostani bajnokságban, a Villarreal otthonában legutóbb 2004-ben nyert tétmeccsen.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
4. FORDULÓ

Villarreal–Athletic Bilbao 3–1 (B. Soriano 43. – 11-esből, Gaspar 66., L. Baptistao 79., ill Aduriz 92.)
KÉSŐBB

20.30: Las Palmas–Rayo Vallecano
20.30: FC Barcelona–Levante (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Sevilla–Celta Vigo 1–2 (F. Llorente 54., ill. Nolito 15., Wass 26.)
Deportivo La Coruna–Sporting Gijón 2–3 (Juanfran 16., Luis Alberto 27., ill. Sanabria 4., 7., Menéndez 34.)