Kétszer is vezetett a Barcelona a Bernabéuban, mégis a Real nyert – és karnyújtásnyira került a bajnoki címtől

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.21. 23:10
Bellingham (5) és Lucas Vázquez (jobbról a második) összejátéka után született meg a győztes találat (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában a Real Madrid a Barcelonát fogadta. A 257. el Clásicót a Barcelona kezdte jobban, Christensen már az 5. percben a kapuba talált. Az első félidőben Vinícius egyenlített, de a második játékrész közepén Fermín López találatával ismét a vendégek kerültek előnybe. A hajrá kulcsembere Lucas Vázquez volt, aki a 73. percben egyenlített, majd a hosszabbítás első percében remekül szolgálta ki Bellinghamet. A hazaiak 3–2-es győzelmet arattak, és 11 pontra növelték előnyüket a katalánokkal szemben a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
REAL MADRID–BARCELONA 3–2 (1–1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 77 981 néző. Vezette: Soto Grado
REAL MADRID: Lunyin – Lucas Vázquez, Rüdiger, Tchouaméni, Camavinga (Fran García, 71.) – Modric, Kroos (Brahim Díaz, 71.), Valverde – Bellingham – Rodrygo (É. Militao, 74.), Vinícius Júnior (Joselu, 82.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
BARCELONA: Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. de Jong (Pedri, 45+7.), Christensen (Fermín López, a szünetben), Gündogan – Yamal, Lewandowski (Joao Félix, 64.), Raphinha (Ferran Torres, 64.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Vinícius Júnior (18. – 11-esből), Lucas Vázquez (73.), Bellingham (90+1.), ill. Christensen (6.), Fermín López (69.)

Felemás előzményekkel futottak ki a Santiago Bernabéu Stadion gyepére a Real Madrid és a Barcelona játékosai. A 257. el Clásico előtt hétközben ugyanis mindkét csapat pályára lépett a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A Real Madrid nagy bravúrt végrehajtva a címvédő Manchester City otthonában tudta kiharcolni a továbbjutást, míg a Barcelonának a Párizsban aratott siker sem volt elég az elődöntőbe jutáshoz.

Ebben az idényben kétszer találkozott már egymással a Real Madrid és a Barcelona, mindkét összecsapásuk madridi győzelemmel zárult. A Barcelona számára a visszavágás mellett azért is lett volna fontos a három pont megszerzése, mert akkor még a bajnokság hajrájára nyílt maradt volna a bajnoki címért zajló küzdelem.

Christensen (15) fejjel vette be a Real Madrid kapuját (Fotó: AFP)

Álomszerűen indult a mérkőzés a katalánok számára, akik rögtön a 6. percben megszerezték a vezetést. Raphinha jobb oldali szöglete átszállt a hosszú sarok irányába, ahol Andreas Christensen magasodott Kroos fölé, és 3 méterről a léc alá fejelt. Szinte azonnal egyenlíthettek is volna a hazaiak, de Vinícius lövése a kapu fölé szállt a 8. percben. A 17. percben 11-est végezhetett el a Real Madrid azt követően, hogy Lucas Vázquez átesett a keresztező Cubarsí lábán. Vinícius Júnior állt a labda mögé, bár Ter Stegen az irányt eltalálta, védenie nem sikerült a németnek. Tíz perc elteltével újra vezetést szerezhetett volna a Barcelona, Raphinha újabb veszélyes szöglete után ezúttal Yamal tette kapura a labdát, Lunyin a gólvonalra hátrálva hárított. Egyértelműen nem lehetett megállapítani, hogy bent volt-e a labda, és mivel a spanyol bajnokságban nem működik gólvonal-technológia, a VAR-nak kellett kisegítenie a játékvezetőt. Hosszas videózást követően végül nem változott az eredmény. A félidő végén újabb csapás érte a vendégeket, súlyosnak tűnő bokasérülés miatt ugyanis le kellett cserélni a holland Frenkie de Jongot.

Lamine Yamallal (balra) meggyűlt a baja Camavingának (Fotó: AFP)

A szünetben Fermín López állt be a katalánoknál, ami jó húzásnak bizonyult Xavitól. A fiatal középpályás agresszív és kapura veszélyes játékot mutatott be, a 69. percben sikerült is betalálnia (a Lunyinról kipattanó labdát öt méterről lőtte a kapu közepébe). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, a 73. percben máris egyenlített a Real. Vinícius lódult meg a bal szélen, a hosszú sarok irányába lőtt labdájára pedig érkezett Lucas Vázquez, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Már-már úgy tűnt, döntetlennel zárul a találkozó, de a hosszabbítás első percében ismét érkezett Jude Bellingham. Az angol a két csapat őszi bajnokiját is a hosszabbítás perceiben döntötte el – vasárnap is remek gólt szerzett a rendes játékidő letelte után Lucas Vázquez passzából.

Győzelmével a Real Madrid 11 pontra növelte előnyét a Barcelonával szemben, ezzel karnyújtásnyira került 36. bajnoki címétől. 3–2