Legutóbb házi gólkirály volt, most ellenfélként tért vissza – és ő mentett pontot az Atléticónak

K. Zs.K. Zs.
2024.08.19. 23:36
Alexander Sörloth így fejelte be az Atlético második egyenlítő gólját (Fotó: Getty Images)
Négy gólt és 2–2-es döntetlent hozott a Villarreal–Atlético Madrid mérkőzés a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) első fordulójának hétfő késő esti programjában.

Az előző idényben a két csapat mindkét bajnokiját az Atlético nyerte meg, de hétfőn már az első félidőben érezhető volt, hogy ezúttal más lesz a menetrend: a Villarreal kétszer is megszerezte a vezetést.

Előbb Arnaut Danjuma használta ki Axel Witsel lassúságát, és lőtt nagy vágta után a vendégek kapujába, majd egy öngól miatt bosszankodhatott Diego Simeone vezetőedző – Witsel és Jan Oblak nem értette meg egymást egy beívelésnél, és a labda a mögöttük visszakocogó Kokéról a kapuba pattant.

Az első hazai gólt Marcos Llorente válaszolta meg nagyon gyorsan éles szögből, a másodikat pedig Alexander Sörloth, aki az előző bajnoki idényben még a sárga mezesek soraiban szerzett 23 gólt, és lett kis híján a Liga gólkirálya…

Az addig keveset mutató norvég támadó fejjel egyenlített az első félidő ráadásában, hiába azonban a fontos (később pontot érő) gól, a második 45 percre már nem jött ki a pályára: Ángel Correa váltotta. A későbbiekben a kispadról érkezett további két argentin csereember, köztük a nyár nagy fogása, Julián Álvarez is, de a fővárosiaknak vele sem sikerült megfordítaniuk a meccset.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Villarreal–Atlético Madrid 2–2 (Danjuma 18., Koke 37. – öngól, ill. M. Llorente 20., Sörloth 45+5.)
Korábban
Real Valladolid–Espanyol 1–0 (Raúl Moro 23.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Real Madrid 1–1 (Muriqi 53., ill. Rodrygo 13.)
Kiállítva: Mendy (90+7. – Real Madrid)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 1–2 (Zubimendi 90+8., ill. De Frutos 67., Camello 84.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Valencia–FC Barcelona 1–2 (Duro 44., ill. Lewandowski 45+5., 49. – a másodikat 11-esből)
Osasuna–Leganés 1–1 (J. Soriano 79. – öngól, ill. J. Cruz 22.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Alavés 2–1 (Swedberg 67., Iago Aspas 84., ill. Kike García 17.)
Las Palmas–Sevilla 2–2 (Nianzou 42. – öngól, Sandro Ramírez 71., ill. Álex Suárez 25. – öngól, J. Sánchez 61.)