Hatgólos meccsen kikapott Pamplonában a Barca, oda a hibátlan mérlege

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.28. 23:00
Négy gólt kapott a Barcelona (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén az Osasuna hazai pályán 4–2-re legyőzte a listavezető, eddig hibátlan Barcelonát.

Ha az Osasuna nagy csapatot fogad, akkor garantáltan felszívja magát, és agilisan, nagy intenzitással futballozik – ezúttal sem volt másképp. A Barcelona kapura lövésig sem jutott el, amikor a pamplonaiak már két góllal vezettek. Az első találatnál Bryan Zaragoza adott be balról jobbal, bent Ante Budimir robbant be, és Pau Cubarsí mellől a kapuba bólintott. A következő gólnál pedig az imént asszisztot jegyző 23 éves szélső került ziccerbe, talppal elhúzta a labdát Inaki Pena mellett, és az üres kapuba gurított – tegyük hozzá, a támadás szabálytalannak tűnő labdaszerzésből indult.

Lendületben maradt az Osasuna, amely sokszor futott lesre, így olykor hiába került oda a vendégkapu elé, emiatt jelentőségét vesztette. A Barca az utolsó szűk tíz percben kezdett éledezni, ám ez (nagy) helyzetekben nem mutatkozott meg, ami még akkor is igaz, ha Jules Koundé lehulló fejese a lécet találta el, mert potya gól lett volna, ha a labda bemegy.

A kétgólos hátrány ellenére Hansi Flick nem változtatott a szünetben, mégis hamar szépítettek a katalánok. Robert Lewandowski lövésénél még bravúrral hárított Sergio Herrera, de Pau Víctor nem túl erős kísérletét bevédte a kapus. A gól meghozta a Barcelona-játékosok önbizalmát, ám a hazaiak nem estek össze, és Budimir majdnem megszerezte a második gólját. A másik oldalon Ferran Torres szólója után védett Herrera, így valamit jóvátett korábbi hibájából.

Azért továbbra sem záporoztak a Barcelona-helyzetek, miközben az Osasuna veszélyes kontrákat vezetett, és egy ilyenből alakult ki az a szituáció, amikor Sergi Domínguez buktatta Budimirt a tizenhatoson belül. A játékvezető megadta a jogos büntetőt, a labda mögé pedig a sértett állt oda, és magabiztosan a bal alsóba lőtt. Visszaállt a kétgólos különbség, és az éllovasnak már csak nagyjából húsz perce maradt a pontszerzés kiharcolására, viszont a hajrában is a hazai együttes dolgozott ki helyzeteket. A 85. percben pedig eldőlt a találkozó: Abel Bretones 23 méterről kilőtte a kapu bal oldalát.

Későn kezdett hajrázni a Barcelona, mert ugyan Lamine Yamal megvillant, 20 méterről a bal felső sarokba bombázott – még Ferran Torresnek volt egy kapufája –, ez kevésnek bizonyult. Erre az estére nem tudott kellőképpen felpörögni a Barcelona, amely hét győztes bajnoki után 4–2-es vereséget szenvedett.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Osasuna–Barcelona 4–2 (Budimir 18., 72. – a másodikat 11-esből, B. Zaragoza 28., Bretones 85., ill. P. Víctor 53., Yamal 90.)
Rayo Vallecano–Leganés 1–1 (Camello 8., ill. J. Cruz 55.)
Real Sociedad–Valencia 3–0 (Kubo 8., Óskarsson 80., 90+3.)
Getafe–Alavés 2–0 (Arambarri 42., Milla 57.)