Ibra: Guardiola volt az egyetlen probléma

Vágólapra másolva!
2011.02.24. 17:12
null
Nem jöttek ki egymással (Fotó: Reuters)
Zlatan Ibrahimovic, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AC Milan játékosa az Eurosportnak adott interjújában elmondta, hogy jól érezte magát a Barcelonában, az egyetlen problémát a vezetőedző, Pep Guardiola jelentette számára.

„Barcelonában megtanultam, milyen gyorsan megváltozhatnak a dolgok a labdarúgásban. Az egyetlen problémát a filozófus (Guardiola – a szerk.) jelentette számomra. Mindenkivel megértettem magam, senki sem mondhatja, hogy rossz dolgokat tettem volna. Az első hat hónap remekül telt a Camp Nouban. Azután valami hirtelen megváltozott, amire azóta sem tudom a választ, 2010 februárja után már nem beszélt velem” – utalt Guardiolára Ibrahimovic, aki tavaly nyáron szerződött Milánóba a katalánoktól, akiknél csak egy idényt töltött.

„Ha nincs, aki motiváljon, akkor nem akarsz küzdeni. Erre valók az edzők. Mourinhóért ölni tudtam volna, míg Guardiola irányítása alatt ugyan nem futballoztunk rosszul, de egy edzőnek alkalmazkodnia kell a játékosaihoz, főleg ha az egyiket 70 millió euróért szerezte meg” – tette hozzá a 29 éves csatár, aki az Internazionaléban a 2008–2009-es idényben dolgozott együtt José Mourinhóval.

A svéd támadó ezután odaszúrt kicsit korábbi milánói klubjának: „Nem lehet egy rossz szavam sem az Interre, hiszen fantasztikus pillanatokat éltem át a játékosaként, de úgy gondolom, a történelmüket tekintve a Milan fontosabb klub.”

Ibrahimovic végül beszélt a visszavonulását tíz napja bejelentő Ronaldóról is.

„Nagy veszteség. Nem volt jobb játékos nála az elmúlt tizenöt-húsz évben. Visszatekintve nem emlékszem olyan futballistára, aki olyan szinten játszott volna, mint ő vagy Zidane. Csak egy Ronaldo létezik. Ahogy Maradona mondta, sok király van, de csak egy isten. Ez igaz Ronaldo esetében is.”

A listavezető Milan egyébként hétfőn a Serie A 27. fordulójának rangadóján a második helyezett Napolit fogadja.

Legfrissebb hírek

Az Olympiakosz két ponttal megnyerte a Panathinaikosz elleni rangadót az Euroligában – VIDEÓ

Kosárlabda
12 órája

Lamine Yamal: A nyomás csak egy kifogás

Spanyol labdarúgás
22 órája

Inigo Martínez hosszabbított a Barcelonával – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.03.13. 18:55

Ezért nem vett részt Raphinha a keddi BL-meccs előtti összetartáson

Spanyol labdarúgás
2025.03.12. 14:52

Szalah Gerrardot, Yamal Draxlert érte be, Kane közelít Beckhamhez – BL-statisztikák

Bajnokok Ligája
2025.03.12. 11:40

Raphinha: Minden címre esélyesek vagyunk

Bajnokok Ligája
2025.03.11. 22:07

Egy félidő alatt elintézte a Barcelona a Benficát

Bajnokok Ligája
2025.03.11. 20:50

Egyelőre Raphinha nélkül készül a Barcelona az esti BL-meccsre

Bajnokok Ligája
2025.03.11. 13:36
Ezek is érdekelhetik