A brit Gillian Cooke esete talán a legkínosabb. A brit sportolónő 2010-ben, a svájci bobvilágbajnokságon tapasztalhatta meg, milyen az, ha reped a ruha, bele a kamerába.
Az olimpiai bajnok amerikai úszó, Ricky Berens ruhája 2009-ben, Rómában szakadt szét verseny közben, a háta és a feneke is kilátszott. Ez nem gátolta meg abban, hogy társaival együtt kvalifikálja magát a 4x100 méteres gyorsúszás világbajnoki fináléjába.
Az olasz Flavia Zoccari szintén úszó, és szintén akció közben repedt szét a cáparuhája, azaz pontban a rajt előtt. Ő már nem tudta befejezni a versenyt, a baleset miatt lemaradt a 2009-es Mediterrán Játékok döntőjéről, amit szegény sírva vett tudomásul.
Jelena Jankovics teniszezőnő nem egy, hanem mindjárt két hasonló esettel is büszkélkedhet. A 2008-as Roland Garroson a pálya szélén cserélte le a nadrágját feketéről rózsaszínre, míg 2014-ben Montrealban a melltartója pattant el. A játékvezető nem vállalta a javítást, így egy néző segített.
Mi az, amivel José Mourinhónál is nehezebben küzd meg Arsene Wenger? Hát a kabátjával! Legyen az zseb vagy cipzár, Nike vagy Puma, a francia menedzsernek biztos, hogy meggyűlt már vele a baja.
Az amerikai futballban a védelem mindent elkövet, hogy megállítsa a támadókat. De arra talán Devin Hester, a Chicago Bears akkori elkapója sem számított, ami a Philadelphia Eagles elleni 2009-es mérkőzésen történt vele: a bokájáig húzták a nadrágját.
Hasonló eset történt Jon Cornish nadrágjával. Annyi különbséggel, hogy a Calgary Stampeders játékosa nem vette észre, hogy csak az alsónadrágját húzta fel, a nadrág maradt térdmagasságban.