Rp. gyorskorcsolya-vk: két váltónk is döntős Drezdában

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.02.02. 16:38
Az olimpiai bajnok 5000 méteres férfi-, illetve a 2000 méteres magyar vegyes váltó is döntőbe jutott a rövid pályás gyorskorcsolyázók drezdai világkupáján. Liu Shaolin Sándor 1000 méteren ötödik, Jászapáti Petra 1500-on a hetedik helyen zárt.

Liu Shaoang kéztörése miatt az olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba mellett Krueger Cole-lal és Varnyú Alexszel állt ki a férfiváltó az elődöntőben, melyben fél távnál a holland és a francia csapat is elesett, így a magyarok a kínaiak mögött kényelmesen bekorcsolyáztak a fináléba. férfiváltó az elődöntőben, melyben fél távnál a holland és a francia csapat is elesett, így a magyarok a kínaiak mögött kényelmesen bekorcsolyáztak a fináléba.

A Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Burján Csaba, Sziklási András összeállítású vegyes váltónk futamgyőztesként jutott a döntőbe, itt a németek és a kanadaiak is buktak, míg a mieink a briteket is fölényesen verve értek elsőként a célba.

Az egyéni számokban két magyar került döntőbe, de 1000 méteren Liu Shaolin Sándor három koreaival szemben nem bírta az állandó támadásokat, s végül az élről esett vissza az ötödik helyre. A nők 1500 méteres döntőjében Jászapáti Petra nyolc versenyző közül lett végül hetedik.

Vasárnap a váltók fináléi mellett 500, illetve ismét 1000 méteres versenyeket rendeznek egyéniben.

 

Legfrissebb hírek

Liu Shaoang nem hallgatott orvosára és edzőjére, de így is hős lett belőle Kínában

Téli sportok
2025.03.17. 11:14

Rövid pályás gyorskorcsolya: Kanada a Liu testvéreket is a soraiban tudó kínai férfiváltó előtt nyert a pekingi vb-n

Téli sportok
2025.03.16. 11:05

Rövid pályás gyorskorcsolya: elődöntőbe jutott a női váltó a vb-n

Téli sportok
2025.03.14. 15:26

Short track: lépést tartott a világelittel Végi Diána Laura

Utánpótlássport
2025.03.07. 17:06

Short track: elégedett lehet a magyar utánpótlás az évadával

Utánpótlássport
2025.03.05. 17:21

Rövid pályás gyorskorcsolya: Jászapáti Petra kihagyja a vb-t

Téli sportok
2025.03.05. 16:00

A hónap utánpótlásedzője: február jelöltjei

Utánpótlássport
2025.03.05. 08:55

Short track: lemaradt a pont az i-ről a junior-vb-n

Utánpótlássport
2025.03.03. 08:59
Ezek is érdekelhetik