A YOG csütörtökön (ma) ér véget, a záróünnepségen Ekker Léna műkorcsolyázó viszi a magyar zászlót.
„A legfontosabb, hogy harminchárom fiatal magyar sportoló megtapasztalta az olimpiai hangulatot, hogy nemcsak a saját sportága legjobbjait látta versenyezni, hanem szurkolhatott a magyar csapat összes tagjának, megérezhette, milyen ennyi különböző sportolóval együtt versenyezni – idézte csütörtökön a MOB honlapja Fábián Lászlót. – Ugyanakkor ezen a szinten már szakmai értékelésre is szükség van. Örömmel láttam, hogy a fiatalok közül mindenki átérezte ennek a versenynek a fontosságát, és megpróbálta kihozni magából a maximumot – több-kevesebb sikerrel.”
A magyar küldöttség a 3x3-as lány jégkorong-válogatott aranyérmével és a rövidpályás gyorskorcsolyázó Major Dominik bronzérmével két dobogós helyezést ért el Kangvonban.
„A magyar jégkorongnak nagy lökést jelent, hogy ilyen szépen szerepeltek a fiataljaink, akik egyébként kimagaslottak a mezőnyből, már-már az volt az ember érzése, hogy a nagypályán lenne a helyük. Ott talán nem termett volna ennyi babér nekik, de hogy érdekes meccseket játszottak volna, az biztos. A szövetséget dicséri, hogy a női szakág utánpótlás- és felnőttszinten is ilyen szépen szerepel. A lányokat pedig azért illeti dicséret, mert minden ellenféllel szemben alázatosan, akarattal küzdöttek, egyetlen meccset sem vettek félvállról, tudatosan haladtak a céljuk felé” – mondta a csapatvezető, aki Major Dominik teljesítményét is kiemelkedőre értékelte.
„Ugyanakkor a vezetőedzőhöz hasonlóan nekem is maradt némi hiányérzetem, mert ebben a csapatban szerintem több volt, és úgy láttam, a versenyzők maguk is úgy gondolják, hogy a magyar short track csapat ennél jobb. Remélhetőleg a következő versenyeken meg is tudja mutatni” – fogalmazott Fábián László.
A főtitkár kitért a többi sportoló szereplésére is, kiemelve, hogy mindenki törekedett a maximumra, mint mondta, „ebből kell táplálkozni”.
A sportvezető szerint a szervezőbizottság „csillagos ötöst” érdemel, a létesítményekkel és a lebonyolítással kapcsolatban minden rendben volt.
A sportember 1988-ban alig több mint háromszáz kilométerre Kangvontól, Szöulban szerezte olimpiai bajnoki címét öttusacsapatban.
„Nyolcvannyolcban nem gondoltam, hogy valaha még visszatérek ebbe az országba, aztán úgy alakult, hogy 2018-ban volt szerencsém eljutni ide a téli olimpiára, most pedig az ifjúságira. Miközben idefelé jött a buszunk a szöuli reptérről, a helyszíneket felismerve elkapott a nosztalgia, és azt tapasztaltam, hogy a koreai emberek kedvessége változatlan az elmúlt negyvenvalahány évben” – árulta el Fábián László.