Mint a Magyar Nemzet megírta, a dél-koreaiak azt nehezményezik, hogy 1000 méteren az elődöntőben két versenyzőjük, Hvang Tae Hon és Li Dzsun Szeo is a kizárás sorsára jutott. S mint megemlítik, ebből a kínai versenyzők profitáltak, Zsen Ce-vej és Li Ven-lung, akik végül arany- és ezüstérmesek lettek. Zsen Ce-vej az, aki a döntőben Liu Shaolinnal összeakaszkodott, és neki kedveztek.
Li Dzsun Szeót egyébként azért zárták ki, mert bevágott Liu Shaoang elé, aki elesett. A másik futamban elsőként célba érkező Hvang Tae Hon vitatható kizárásával viszont kétségkívül a kínaiak nyertek, így kerülhetett be a döntőbe Zsen Ce-vej és Li Ven-lung is. Igazából ez verte ki a biztosítékot Dél-Koreában, mert ebben a futamban az egyik kínai, Li Ven-lung ráadásul egyértelműn akadályozta a versenyzőjüket.
„Mindent megteszünk, hogy sportolóinkkal ne bánjanak ilyen méltánytalanul a sportágban, és szeretnénk rávilágítani a nemzetközi szövetségek és a bírók közötti kevésbé átlátszó kapcsolatra is” – áll a KSOC közleményében, ami nem is annyira burkoltan kérdőjelezi meg a bíráskodás tisztaságát.
A Yonhap News dél-koreai hírügynökség tájékoztatása szerint a KSOC a futamok után panaszt nyújtott be a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz, a Nemzetközi Korcsolyázószövetséghez (ISU) és a verseny főbírójához. Utóbbihoz persze nem sok értelme van, hiszen egy személyben ő hozza meg a döntést, a videós szobából csak javaslatot tehetnek neki.
A hírügynökség kedden arról is beszámolt, hogy a dél-koreai delegáció vezetője a történtek miatt találkozni akar a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökével, Thomas Bachhal – írja a Magyar Nemzet.
A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)