Liu Shaolin Sándor ellenfele a nyolcadik futamban a kínai Han Tien-jü, az orosz Szemjon Jelisztratov és az amerikai John-Henry Krueger volt. Kőkemény mezőny.
Shaolin tanárian versenyzett. A rajt után megszerezte a vezető pozíciót, és olyan nagy tempót diktált, hogy a riválisai nem tudták megelőzni, első helyen kvalifikálta magát a következő szakaszba.
„Az volt a cél, hogy élre rajtoljak, ez sikerült. Jó erőben, jó formában vagyok, de itt a mentális állapot is sokat számít, jó döntéseket kell hozni és jókor, legutóbb nekem ez nem sikerült, de ezt el kell felejteni" – értékelt a 22 éves Liu Shaolin utalva az 1500 méter elrontott döntőjére, amikor kizárták, s végül nyolcadik lett.
A hatodik futamban Liu Shaoang ellenfele a hatodik futamban a japán Szakazume Rjoszuke, az orosz Pavel Szitnyikov és a kazah Abzal Azsgalijev volt.
A magyar versenyző rögtön az élre állt a rajt után, és ezt a pozíciót már nem is adta át senkinek. A kulcspillanatban jól és szabályosan zárta az íveket, lényegében simán szerezte meg a győzelmet.
„A rajtom még nem olyan jó, de igyekeztem jól elkapni. Mentálisan nehéz nekem ez az olimpia, de az előfutamból csak a továbbjutás lehetett a cél” – értékelt Shaoang.
A harmadik futamban Knoch ellenfele a holland Dylan Hoogerwerf, a dél-koreai Szo Ji Ra és a francia Sébastien Lepape volt.
Knoch jól rajtolt, vezetett fél távig, majd a dél-koreai megelőzte. Az utolsó kört így is a második, továbbjutást jelentő helyen kezdte meg, ám az utolsó kanyar előtt elcsúszott, így már nem volt esélye a negyeddöntőre, kiesett.
„Csak magamra haragudhatok, ezt én szúrtam el. Arra gyanakszom, hogy leért a korim, de ezt vissza kell néznem. Így a váltóban frissebb leszek csütörtökön, de nyilván szerettem volna továbbjutni” – mondta Knoch a Nemzeti Sport tudósítójának.
A negyeddöntőt, az elődöntőt és a döntőt csütörtökön rendezik meg.