Nincs még egy csapat, amely annyiszor (egészen pontosan ötször) fordított volna 02-ről a Davis-kupában, mint a svéd, ezt tudják az ausztrálok is, mindenesetre páholyból várják a szombati és a vasárnapi meccseket a Malmőben szereplő vendégek, hiszen az első nap után: SvédországAusztrália 02.
A svájciak legjobbja, Roger Federer ellenállhatatlanul teniszezett Toulouse-ban
A svájciak legjobbja, Roger Federer ellenállhatatlanul teniszezett Toulouse-ban
Aligha ilyen nyitányt tervezett a negyeddöntőben Mats Wilander, a háromkoronások szövetségi kapitánya, és nyilván az sem vigasztalja, hogy fiai egyáltalán nem ludasak az állás miatt – a két ausztrál ember ugyanis szédületes teniszt mutatott be. Az erőviszonyokról mindent elárul, hogy a házigazdák öszszesen egy szettet fogtak, azt is a világelső Lleyton Hewitt ellen, avagy el lehet képzelni, mit művelt a pályán a másik ausztrál, Mark Philippoussis. Olyan simán intézte el az egyébként remek játékos hírében álló, igaz, "kiégőfélben” lévő Jonas Björkmant, hogy öröm volt nézni, John Fitzgerald kapitány nem is fukarkodott a dicsérő szavakkal: "Mark hiba nélkül teniszezett, úgy, ahogy talán három évvel ezelőtt, amikor pályafutása csúcsán volt.” No, és ezek után következett csak Hewitt, akiről hamarjában kiderült, a Miamiban elkapott vírusos gyomorfertőzést rég kiheverte, hiszen vidáman futkorászott, és ütött szenzációs pontokat Thomas Enqvist ellen. Bár az is igaz, hogy a világelső 1–0-s előny tudatában, tehát némiképp nyugodtabban léphetett pályára, meg aztán Enqvist sem az az ember, akitől tartania kellene, elvégre ezt megelőzően hatból ötször megverte. Az általában sokat kockáztató, erőseket ütő svéd legény csupán a harmadik szettben volt méltó ellenfele riválisának, aki utóbb el is mondta, "onnantól kezdve küzdenem kellett, mint az állat”. Túlzott egy keveset. Csupán elkezdett hiba nélkül teniszezni (félelmetes, hogy védekező állásból is micsoda kontrákat képes ütni!), hogy aztán a mérkőzés utolsó tíz pontját "behúzva” a pokol legsötétebb bugyrába küldje Enqvistet és vele együtt a svéd válogatottat. Ami a többi helyszínt illeti, összességében csend honolt pénteken, Spanyolországban és Argentínában 2–0-ra vezetnek a vendéglátók, míg Franciaországban 1–1-re áll a párharc. Ez utóbbiban érdemes elmerülni, tekintettel arra, hogy a svájci Roger Federer valami elképesztő teniszt bemutatva alakította 1–1-re az állást. A hálót végig ostromló, rendkívül ügyes és atletikus Nicolas Escudé egyszerűen nem tudott olyat ütni, amivel megroggyanthatta volna a svájci zsenit, ráadásul az idő előrehaladtával lerobbant a tenyerese, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a stratégának sem utolsó helvét. Ha szinten tudja tartani játékát (és miért ne tudná?), akkor bizony lesz mitől rettegnie a tavalyi döntős franciáknak. De még mindig jobban állnak, mint a címvédő oroszok, akik egyetlen szettet sem nyertek pénteken az argentinok ellen. A szbornaját a csehek elleni első fordulóból heroikus küzdelemben továbbjuttató Nyikolaj Davigyenko erejéből ezúttal csak arra tellett, hogy a 2:6, 2:6, 1:5 után a harmadikban felzárkózzon 5:5-re (és adogathatott is), majd következett a "vén” Jevgenyij Kafelnyikov, aki 4:4 után végleg elveszítette a fonalat: Gaston Gaudio tizenegy gémet rakott el egymás után, és ezzel el is döntette a mérkőzést. Az oroszokon talán már csak Marat Szafin segíthetne, előbb azonban meg kell(ene) nyerniük a szombati párost – és az sem tűnik egyszerű feladatnak.
Tv: a Sport1 szombaton 20.15-től összefoglalót sugároz a svéd–ausztrál párosmeccsről
WTA-torna, Grand Prix de S.A.R. La Princesse, Casablanca (110 000 dollár, salak) Elődöntő: Grande (olasz, 2. kiemelt)–Marrero (spanyol) 6:7, 7:5, 6:3; An. Serra-Zanetti (olasz)–Cervanová (szlovák) 6:4, 6:2